Gra się wyłącza podczas grania

Witam!

Mam problem ponieważ podczas grania, gry same się wyłączają (program przestał działać). Mianowicie:

Ostatnio wysiadła mi płyta główna i ramy. W serwisie wymienili mi to wszystko, ale z 2gb ramu dostałem 1gb i przy okazji dokupiłem sobie karte graficzną. Po zainstalowaniu gry (League of Legends) i odpaleniu na minimalnej grafice FPSy skakały z 60 (przez 2 min) do 14-16 fps i na tych FPSach gram z 5 min aż wreszcie gra się wyłącza (tak samo mam w Cod: Mw3) . Z racji tego że miałem tylko 1gb ram dokupiłem sobie kolejne 2gb. Po podłączeniu ich znowu wystąpiła taka sama sytuacja nawet na minimalnej grafice.Przed wymianą czego kolwiek działało bez zarzutów. Nie wiem co mam robić więc porszę was o pomoc! PS: To mój pierwszy post więc nie bądźcie surowi.

Parametry komputera:

Windows 7 home premium 64

AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+

Płyta główna: ASRock N68C-S UCC

Karta graf: GeForce GT 430 1gb / stara karta: GF 8500 512mb

Pamięć: 1x 1gb 1x 2gb [DDR2]

Dodane 15.12.2011 (Cz) 17:27

Nikt nie odpowie?

Hej,

Pierwsza kwestia - jaki zasilacz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj odpalić na nowej kości (bez tej starej) , zmieniaj sloty i próbuj .

Mój zasilacz to ATX 12v 400w S-ATA

Dodane 15.12.2011 (Cz) 20:38

Robiłem tak ze 100 razy. Nadal to samo

Dodane 15.12.2011 (Cz) 20:38

Robiłem tak ze 100 razy. Nadal to samo

  1. Najpierw sprawdź temperatury cpu i grafiki, wyłączanie się gier to często objaw przegrzewania się sprzętu.

  2. Przetestuj pamięci ram programem do tego przeznaczonym (np. memtest), najlepiej przez dłuższy czas.

  3. Sprawdź czy zasilacz trzyma poprawne napięcia.

temperatury są optymalne, od 30-40*C. A co do napięć jak to sprawdzić?

Hej,

Wiedziałem, że jak nie napiszę, byś podał dokładnie firmę i model, to otrzymam taką odpowiedź… Więc jeszcze raz - jakiej firmy i jaki dokładnie model zasilacza posiadasz? Dodatkowo ile napędów i dodatkowych urządzeń masz podłączonych do komputera? Jakie?

Najlepiej miernikiem cyfrowym w czasie obciążenia komputera. Niestety programy niezbyt dobrze i prawdziwie wskazują napięcia w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

teraz już wiem: Nazwa zasilacza to Qoltec Q400. Użądzenia to: Głosniki, mikrofon, klawiatura, myszka, monitor.

Możliwe że to przez to?

Pozdrawiam

HateQo

Dodane 17.12.2011 (So) 15:29

Zainstalowałem win xp (oryginalny) i problem wciąż się powtarza. Możliwe że to przez zasilacz? Tylko on nie został wymieniany. Prosze o pomoc!

Nazwa zasilacza Qoltec Q400

Pozdrawiam

Hej,

Niestety nie jest to zbyt dobry zasilacz. Według opinii z różnych forów, jest to zasilacz typowo do sprzętu biurowego. Wiele w tym prawdy, bo na linii 12V daje maksymalnie 18A prądu, co przy bardziej prądożernych kartach prowadzi do kłopotów. W niektórych warunkach takie mocne obciążanie zasilacza może spowodować, że płyta główna, procesor i część innego sprzętu może pójść z dymem. Najlepiej więc pożyczyć jakiś porządny zasilacz i na nim przetestować komputer. Jeśli na innym zasilaczu będzie OKI, to masz odpowiedź - zasilacz do wymiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus