Gra telewizyjna i przewód podlączeniowy

Witam!
Pożyczyłem od wujka taką konsolkę:

Jest to jakiś klon konsoli TV GAME. Chodzi mi o podłączeie tego. Jest to dosyć nietypowe, bowiem z jednej strony (przy konsolce) mamy jack’a, a z drugiej strony… 2xRCA (żółty i czerwony). Czyli potrzebny jest kabel z czerwonym cinchem i żółtym od obrazu.

Jakieś pomysły? W Internecie widziałem kable, ale - jack–>2xRCA audio.

Ktoś coś?
Bardzo nietypowe to podpięcie.

Do jakiego sprzętu chcesz tą konsolę podłączyć?

No ja podłączyłem przewodem do przetwornika DVR, żeby móc to zgrać OBS’em przewodem jack —> 2RCA i działa, ale mój wuj podłączyć chciał do TV i musiał kombinować z dwiema przejściówkami.

żeby jack przesyłał video to ja jeszcze nie viddziałem…

Czego to klon: Pegasus, Nintendo czy coś innego?

To klon klona klona klona Pegasusa, który jest klonem Famicoma/NESa.

Nie polecam takich konsolek. Najtansza bida w najgorszym wydaniu.

No ale mój wuj kupił to za 3 dyszki dla dzieciaków :slight_smile:

BIAŁY - PRAWY kanał audio, CZERWONY - lewy kanał audio, ŻÓŁTY - VIDEO. Chyba wszystkie TV mają chinch z tyłu aby to podłączyć. ps. pewnie jest to wersja mono czyli jeden audio kanał tylko. ps2. niektóre takie konsole nieźle kosztują mam taką co wygląda jak klawiatura do PC i ma zestaw jakiś gier do nauczania.

Hej,

To nie ma znaczenia - to tylko port. Równie dobrze mogłyby być dwa złącza RCA - masy co prawda byłyby dwie… Podobne rozwiązanie jest stosowane w nieco starszych kompaktach - na przykład w Canonach czy Fujifilm.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Człeku - taki kabel jest w każdym sklepie z telewizorami


Nie ma znaczenia czarny zielony czy różowy
Tu masz biały

No dobra. To czemu nie mogę tak wyprowadzić obrazu z mojego v30?
Podpiąłem tel do tego DVR i przekazywało tylko audio .
Kwestia softu?

Jeśli masz nowy telewizor to tak nie pójdzie trzeba przez chinch-EURO o ile masz euro. A masz takie złacze w telewizorze ? Może ty podpinasz pod “Component” ? Musisz mieć takie jak po prawej stronie

W nowych telewizorach nie ma takiego złacza.

A w starych telewizorach używało się konwerterów na wejście antenowe (takie były czasy) euro to mało kto miał w telewizorze.

1 polubienie

Mój wuj ma jakiegoś Samsunga z bodaj 2011 roku.

Hejka!
A ta konsola ma dwa porty RS232? TGo są porty szeregowe COM?

Samo gniazdo może być identyczne jak RS232, standard komunikacji jednak na 100% będzie zupełnie inny.

Bo to tylko kwestia portu, który jest jakąś tam fizyczną formą łącznika. Jack-iem można przekazywać audio, audio i video, tak samo, jak portem RCA można przekazywać sygnał analogowy audio, video czy nawet cyfrowy dźwięk portem koaksialnym. To samo z portem USB. Sam fakt, że złącza jack w telefonach przekazują sygnał stereo audio to już zupełnie inna sprawa.