Gra z dzieciństwa - GamePirat

Hej wszystkim, już parę razy podchodziłem do tematu samodzielnie ale nawet kilkugodzinne rozmowy z wujkiem google niczym nie skutkowały… Poszukuję gry w która przegrałem mnóstwo godzin za dzieciaka. Były to orientacyjnie lata 2000-2005.
Mianowicie - gra polegała podobnie jak tytuł mówi we wcielenie się w pirata gier komputerowych. Grę zaczynało się przez wybór poziomu trudności - dostawało się ustaloną ilość gotówki, za tę gotówkę składało się komputer z wybranych części od płyty głównej, kończąc na karcie dźwiękowej. Później wybierało się dostawcę internetu i zaczynało się grę. Gra po uruchomieniu wyglądała jak zwykły pulpit i wtedy zaczynała się zabawa… Można było kupić lub jak gra podpowiada spiracić parę programów potrzebnych do pobierania i nagrywania gier na płyty. Potem pirackie kopie sprzedawało się na giełdzie komputerowej lub poprzez zlecenia sms’owe. Rozwijało się swój majątek i dostawało się coraz lepsze zlecenia. Co jakiś czas łapała nas policja i albo udało się ją przekupić albo płaciło się karę i grało dalej lub w przypadku braku gotówki - Koniec gry.
Z chęcią powróciłbym do tej gry ale nigdzie nie mogę jej odnaleźć. Pewnie gdybym nie zutylizował 20’sto letniego HDD to bym ją miał dalej ale już na to za późno. Wydaje mi się, że nie była to oficjalnie wydana gra tylko napisana przez jakiegoś hobbystę i wpuszczona do sieci. Tytuł na 90% był po prostu “Gamepirat”. Na początku jeszcze było nagrane intro jak ktoś dosłownie odpala komputer, wkłada płyty i je podpisuje czyli jakby był piratem a w tle leciała piosenka Bob Sinclar - Love Generation.
Czy ktoś z Was kojarzy może tą grę, wie jak dokładnie się nazywała albo nawet ma jakieś źródła?? Google na prawdę nie chce ze mną w tym temacie współpracować :smiley:

1 polubienie

Kurcze nie kojarzę tej gry … ale postaram się pomóc :slight_smile:
Ta gra była na przeglądarkę ?

Niee, to była odpalana z poziomu PC. Nie pamiętam czy była z instalatorem czy bardziej spakowana biblioteka bez instalacji…
Szukałem już kilkukrotnie ale jeśli tytuł jest taki jak pamiętam to w Google na prawdę bardzo ciężko trafić na ślad po tej grze. Ale jestem pewien na 98% że to było coś w stylu “GamePirat”

Mad Tycoon ?

Data wydania: 13 września 2016

Taaa, na pewno.

Po odpaleniu gry, gra wygląda dokładnie jak nasz pulpit windowsa. Widać ikonki i cały system, działa się tak jakby się dosłownie piraciło na własnym komputerze. A potem sprzedaje się pirackie kopie gier. Podejrzewam, że ta gra nie dotarła do większej grupy osób i dlatego tak ciężko jest na nią trafić… Postaram się poszperać w weekend razem z wujaszkiem wyszukiwarką może teraz się coś poszczęści…

Czy nadal szukasz? Myślę że mógłbym pomóc :slight_smile:

Ja za bardzo nie kojarzę tej gry choć miałem ich trochę w tych czasach. Działała pod XP? Gierkę związaną z piratami miałem, ale była na płycie jak wszystkie, bo Internetu nie miałem aż Aero2 nadeszło. Od 2016 już ze światłowodem, a Aero2 siedzi w telefonie jako rezerwa i nie potrzebuję dodatkowego abonamentu lub doładowania internetu gdy jestem poza domem