Gra z Win95 na Win8 - jak zainstalować i uruchomić?

Witam :wink:

Mam problem z grą The Lion King II Simba’s Pride GameBreak. Otóż, jest ona “zrobiona” pod Windows 95, ale chciałbym w nią pograć na Windows 8. Próbowałem uruchamiać już instalator w trybie zgodności z Windows 95 i z prawami administratora, ale wciąż wyskakuje komunikat, że “gra jest przeznaczona tylko na system Windows 95. Instalator zostanie zakończony” i tylko OK do kliknięcia. Dodam, że na XP gra spokojnie się instaluje i działa. Gra oryginalna. Jakieś pomysły, jak ją uruchomić?

Poszukaj w necie za programem DOSBOX oraz za jakimś tutorialem objaśniającym krok po kroku co zrobić aby uruchomić grę :slight_smile:

Hmm… Gdyby gra była zainstalowana, to pewnie by się odpaliło, ale DOSBOX nie otwiera pliku setup.exe (illegal command: win), a ja najpierw chcę ją zainstalować :frowning:

Może zainstaluj Win95 w maszynie wirtualnej ?

Jest jeden karkołomny sposób na tak stare gry. Trzeba odinstalować sterownik od karty graficznej. Zrestartować komputer. Pozwolić, żeby siódemka zapodała “podstawowy sterownik VGA”. Zrestartować ponownie. Część starych gier rusza. Problemem jest nowa architektura sterowników do windows vista i 7.

@Furgon - napisałem już, że ustawiałem tryb zgodności, ale to nie pomaga…

@Xemidra - nie mam… :stuck_out_tongue:

@Fanboj O - srsly? To może jednak podziękuję :stuck_out_tongue:

Jeżeli jest to program 16 bitowy, a Windows 8 jest 64 bitowy to nie uruchomisz, chyba że na maszynie wirtualnej.

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2012/05/windows-8-nie-zapomina-o-16-bitowych-programach

tak jak kolega pisał wyżej spróbuj na maszynie wirtualnej