Gracie na instrumentach muzycznych?

Jeśli tak to na jakich?
Jak długo zajmowała Wam nauka? I w jakim wieku zaczynaliscie się uczyć grać?

Najlepiej gram na nerwach, zacząłem jeszcze w piaskownicy.

Gram na gitarze akustycznej od 5 lat i wciąż się uczę. Wiek nie ma większego znaczenia bylebyś ćwiczył codziennie chociaż pół godziny. Po 3 miesiącach wzmocnisz palce i dorobisz się blazów i dopiero zaczniesz prawdziwą naukę.

Hej,

Ja gram na instrumentach klawiszowych - głównie używam syntezator oraz stacji roboczej (aranżer). Przymierzam się też do gitary akustycznej, ale jak na razie wielkich sukcesów nie ma. No i instrumenty perkusyjne - ale to głównie programowanie ich…

Człowiek grając uczy się cały czas - jeśli nie robi progresu, to się cofa. Tak to niestety działa. Ale żeby dojść do jakiegoś poziomu, myślę że kilka lat było potrzebnych.

Ciężko sięgnąć pamięcią, ale miałem gdzieś 8 - 9 lat. I gram do dzisiaj. :wink:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kiedyś grałem na cymbałkach, ale to była podstawówka i gimnazjum. :joy:

Gram od dawna. Zaczynałem od nauki gry na pianinie. Jak byłem w szkole podstawowej (chodziłem na początku do szkoły, potem jednak uczyłem się gry samodzielnie). Na studiach zacząłem grac na gitarze. Moim zdaniem w każdym wieku można nauczyć się grać. bo wiek to jedynie liczba.
Liczy się jedynie samozaparcie, trzeba równeiż na początku przeznaczyć dużo czasu na naukę. Ale im dalej w las tym łatwiej.
No i polecam wybrać instrument, który Ci się podoba. Tak abyś odczuwał przyjemność podczas gry.
Pochwalę się ostatnim nabytkiem http://drumstore.pl/klawisze_studio/syntezatory/korg_kronos_x_88.html

1 polubienie

Fortepian od 27 lat. Moja rada? Odpuść sobie. Ktoś kto chce zacząć grać nie wchodzi na forum się pytać, tylko zaczyna to robić. W moim życiu byli wielu , którzy pytali. I pytają do dziś xd

1 polubienie

Nie.