Gradient poza granicą zaznaczenia [Photoshop CS2]

Mam problem bo gdy robię gradnient, maluje pędzlem, wypełniam itp. wszystko wychodzi poza zaznaczenie w którym to robie:

608f61b23bc1e195m.png

może masz włączone zaznaczenie odwrotne?

Nie jest to zaznaczenie odwrotne

Zależy od jak dużo masz ustawione w opcji wtapianie im więcej tym bardziej zaokrąglone rogi ale też rozproszenie boczne (wychodzi po za kontur - przypomina troche gradnient, maske)

Nie ponieważ to działą jakby Guasian blur czyli przymazują sie krawwędzie które wychodzą poza obszar zaznaczenia środek zaznaczenia też sia zamalowywuje, widać wszystko doskonale na screenie…

Złączono Posta : 08.12.2006 (Pią) 23:12

no własnie zrobilem aby mieć pozaokrąglane roki (opcja feather) ale jak można wyłączyć efekt rozmycia przy zaokrąglonych rogach, mam juz pomysł aby zastąpić ten sposob innym (Rounded Rectangle Tool) ale jednak dobrze by było wiedzieć jak rozwiazać istniejacy “problem” .

Mi się tak robi tylko w tedy gdy mam wtapianie zaznaczone

ale ze środkiem jest wszystko w porządku

(nie powiększyłem obrazka do oryginalnych rozmiarów mój błąd)

A jak to wtapianie brzmi po ingliszu ??

U mnie feather

A to nie jest to zaokrąglanie rogów :?: czy to jest i jedno i drugie :?:

Zdaje się, że i jedno i drugie

po lewej wtapianie na 0 (zaznaczenie prostokątne), po prawej wtapianie na 10 (również zaznaczenie prostokątne) rogi są zaokrąglone

http://img329.imageshack.us/img329/3921/untitled1rz1.png

No dobra, juz wole “Rounded Rectangle Tool” ;] Dzięki za pomoc, przynajmniej wiem dlaczego mi sie to tak robiło :slight_smile:

cała wina w ustawieniu, nazwanym już, przez Dahger’a [feather].

ono odpowiada za przenikanie się warstw które rysujesz… im większe jest ustawiene, tym bardziej wychodzi poza granice… ale jest haczyk. bo można ustawić to dwojako.

  1. mając kliknięte narzędzie do zaznaczania, klikasz prawym na owo zaznaczenie i ustawiasz tam feather, ale nie zmienia się wtedy ustawienie tego co jest na obrazku… feather jest zastosowane, ale jakby w ukryciu. i to może byc u ciebie własnie problem.

  2. ustawiasz tam gdzie jest zaznaczone na obrazku i to nie zmienia opcji ktorą kiknąłbyś PPM. nie wiem jak w CS2, ale z 7 tego problemu nikt nie rozwiązał…

sa 2 niezależne feather’y, z których możesz mieć jeden ustawiony np. na 50… i wtedy będzie jak u ciebie na screenie.

tutaj masz tę 2 opcję… pierwsza jak mówię… PPM na zaznaczenie i ocja [feather]

rffgfgx2.th.jpg

AVAR o drugiej opcji właśnie pisałem

ale gdy normalnie (2 opcja) mam ustawione na 0, a PPM dam np. na 10 dalej jest taki sam efekt jak był poprzednio - tak jakby opcja 2 była na 10;

gdy zmienie (opcja 2) na 10 a PPM na 0,2 (mniejszej nie można) nic sie nie zmienia, ten sam efekt jak wyżej

Feather to gładkie krawędzie, rozmycie, a nie zaokrąglanie rogów. :roll:

Ustaw tę opcję na zero (Select -> Feather) albo na 0,5 (ew. na 1) i powinno być ok.

hmmm… czy my mówimy o tym samym Adobe?:stuck_out_tongue: nie no żart… ale ja moge ustawic 0 i nigdy nie mialem z tym problemu, poza tym który opisałem… czyśmy znaleźli babola?:>

ja prponuje 2 wyjscia:

albo szukac przyczyny problemu(co nakazuje rozsądek)[moze nie w feather], albo pozbyc sie photo, oczyscic rejestr i zainstalowac na nowo(jak również nakazuje rozsądek):slight_smile:

na tym moje pomysły się kończą