Grafa do Ryzena 2600 za ok. 1500 - 1800 zł

(krystian3w) #41

U mnie leciało / leci z nawet 4 MB/s.

(Odyniec_Stary) #42

Dla ciebie Ziemia może być płaska i co z tego? Wiadomo, że to nieprawda.

Wyższej wydajności nie widzisz?

Zakup starej karty o gorszej wydajności nie ma sensu. Nawijasz jak kataryniarz o tym zapychaniu się VRAM, chociaż tej karty na oczy nie widziałeś (ani żadnej o podobnej wydajności) jako posiadacz RX 480 :wink:

(LORDEK) #43

No bo wiesz od razu jakie komputery montuję ludziom… ale co ja tam będę gadał. Siedźcie sobie w tej magii RTX z 6GB VRAM tak jak tkwiliście w 1060 3GB, nikt wam nie broni wyrzucać pieniędzy w błoto tylko nie kierujcie ludzi na tego kastrata, bo to nieszanowanie ich pieniędzy. Testerzy się w pełni ze sobą zgadzają, że RTX 2060 jest tak celowo skrojony by wymusić albo szybką wymianę, albo zakupić RTX 2070. Gdyby jak ludzie dali by tam 8 GB nie miałbym się czego przyczepić, a tak sprzedają mocniejsze 1070 (5-10%, które można wyciągnąć przez OC) z obciętym VRAM…

(Odyniec_Stary) #44

Zapewne AMD + AMD only.

Nie bądź hipokrytą pisząc o nieszanowaniu cudzych pieniędzy, ponieważ sam to robisz wciskając ludziom stare karty o niższej wydajności tylko dlatego ze mają nieco więcej VRAM.
Ale jak masz takiego hopla na punkcie pamięci graficzne to poluj na nowe Radeony 16 GB HBM2 w limitowanej edycji :wink:

(LORDEK) #45

Aha, bo ja jestem takim fanbojem, że niczego innego nie montuję, bo mam jakieś osobiste porachunki z Intelem i NV… Jak się składa zestaw to taki, który w danym budżecie jest najwydajniejszy. Raz Intel +NV, raz Intel+AMD, czasem AMD+AMD. Jak i3 8100 był w cenie mocno poniżej 500 zł to tylko takie zestawy się opłacały w niskich budżetach. Teraz jest różnie. To samo w średnich i topowych, choć akurat jak chodzi o top wydajność to tylko Intel +NV i nic tego nie zmieni.

No ale ok, skoro mam FX 8320 i RX 480 to pewno jestem fanbojem. nie dlatego, że zestaw był składany x lat temu za śmieszne pieniądze i tylko upgrade karty robiłem.

RTX nie jest kartą odpowiednio skrojoną. To mocny sprzęt z góry skazany na szybkie ubicie. Taka ilość VRAM przy takiej wydajności w 2019 roku to jakaś kpina. Taką samą kpiną był GTX 1060 3GB, a na forum wrzeszczano, że jestem jakiś nienormalny, bo starczy to na długo. No dzisiaj cholernie kiepsko to wygląda gdy brat 6G daje jeszcze radę, a 3G dyszy i stęka.

Co z tego, że to starsza technologia, skoro wydajnościowo jest niewiele gorzej, a zapas VRAM pozwala nam na przeczekanie chwilę dużej z wymianą? Gdy w RTX braknie VRAM, a braknie już teraz to wydajność poleci do GTX 1070, a może nawet mniej jak zapotrzebowanie pójdzie w górę. Szyna nie jest z gumy.

Przykro mi, że nie umiesz w prostą matematykę i nie widzisz lub nie chcesz widzieć do czego prowadzi takie wycinanie VRAM dzisiaj.

(Odyniec_Stary) #46

Fanbojem to ty jesteś, ponieważ nową architekturę Turing nazywasz kotletem, co jest nie tylko skrajnym fanbojstwem, ale też debilizmem samym w sobie. A może wymyślasz sobie inną od ogólnie przyjętej definicji kotleta? W takim razie ciekaw jestem jak nazwiesz nowego Radeona VII, który w gruncie rzeczy jest Vegą w niższym procesie.

Prosta matematyka - RTX 2060 jest wydajniejszy pomimo mniejszej ilości VRAM. Proste.

(hindus) #47

Panowie, nie ma się co spierać. Czerwoni nie szczędzą VRAMu (16GB w VII), zieloni wręcz przeciwnie (11GB w 2080 Ti - bez zmian względem 1080 Ti).
Jak skonstruowane będą gry w przyszłości - zobaczymy. Rozdzielczość Full HD, więc póki co padło na GTX 1080 który łączy w sobie wciąż niezłą wydajność i rozsądną ilość pamięci.
Myślę, że przez najbliższe 5 lat nie będzie potrzeby upgrade’u, a wtedy rynek (i wymagania) mogą wyglądać skrajnie inaczej niż teraz :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #48

Pewny jesteś? GTX 1080 jest na rynku od blisko 3 lat, za kolejne 5 lat to będzie już stara karta.

(LORDEK) #49

16 GB to akurat przerost formy nad treścią do zastosowań konsumenckich. Pamieć HBM 2 jest droga i 8GB znacząco obniżyłoby cenę jak i dostępność Radeona VII, ale myślę, że AMD wydało tego potworka na przeczekanie by słuch nie zaginął. 8 GB jeszcze dzisiaj wystarcza.

Nie rozumiesz cały czas dlaczego nazywam to kotletem. Wydajność kart to Pascale tylko z innymi numerkami, a RT to technologia, której nie da się obecnie używać. Co zostaje z Turinga jak wytniemy wsio związane z RT i DLSS? Ano Pascal, gdzie w dodatku limitowana edycja w postaci FE jest nierozbieralna, bo firma nawaliła masę kleju.

Radeon VII to też powtórka tak samo jak RX 590. Nie pytałeś więc nie pisałem. Niższy proces dał jakieś bonusy i dosyć duży wzrost wydajności, ale jakby nie patrzeć GCN też było kotletem co wersję od HD 7xxx, ale przyrosty wydajności i perf/wat się poprawiały. Nie rozumiem do czego pijesz. Na siłę próbujesz mi udowodnić, że jestem fanboyem AMD, bo śmiem nazywać Turingi niewypałem i dojeniem klientów - no i kotletami, którymi są póki nowe technologie są niemal nieużywalne.

Który po zapełnieniu VRAM wydajnościowo siądzie. Nie pisałbym tak gdybym nie ogrywał obecnie gier, które zjadają u mnie powyżej 5 czy 6 GB VRAM na dzień dobry. A przypomnę, że mam kartę o klasę gorszą. Osobiście nie mógłbym wytrzymać faktu, że mając tak wydajną kartę muszę coś ciąć, bo się zaczyna dusić i lecą dropy.

BTW. BFV na ultra z włączonym RT na karcie 2060 zalicza dropy przez VRAM właśnie - z ok 80-90 do 15-20. Albo obcinamy detale, albo wyłączamy RT by nam klatki co chwilę nie leciały, a karta ma na tyle mocy by to spokojnie ciągnąć. Kończy się podstawa jaką jest VRAM. Aż jestem ciekaw co się odwala w COD BO IIII, bo u mnie średnie detale tektur zżerały cale 8GB VRAM w trybie Blackout.

(Odyniec_Stary) #50

Dalej nie rozumiesz, że w kotlecie chodzi o sprzedawanie tego samego pod nową nazwą (RX 480/580/590) i chyba już nie zrozumiesz. Posługujesz się własną definicją kotleta.