Graficzny wygląd ssh


(Ginter1) #1

Witam . Nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale mam vps'a i na nim debiana . Łączę się po przez putty . Ale ja chciałbym widzieć pulpit tamtego kompa .


(Wery4u) #2

http://jakilinux.org/linux/debian/freen ... -linuksie/

oczywiście ze strony http://www.nomachine.com/download-package.php?Prod_Id=2249 pobierz aktualne paczki instalacyjne nxmachine


(Ginter1) #3

A ja pobiorę nie aktualne pliki serwerowe ?


(Wery4u) #4

chodziło mi o podmianę plików na nowe wersje w stosunku do tych umieszczonych w opisie instalacji:

na te:

http://151.1.143.116/download/3.4.0/Linux/nxclient_3.4.0-7_i386.deb

http://151.1.143.116/download/3.4.0/Linux/nxnode_3.4.0-14_i386.deb

http://151.1.143.116/download/3.4.0/Linux/FE/nxserver_3.4.0-14_i386.deb

(kwpolska) #5

VPS-y zazwyczaj pulpitów nie posiadają. Jak sobie doinstalujesz iksy na obu maszynach i włączysz ich forwardowanie to może Ci się uda. Ale ja nigdy w życiu nie widziałem żadnego serwera z desktopem (maki i windowsy się nie liczą. to nie są serwery. nie mozna ich traktować poważnie.).


(Ginter1) #6

Aha . Mam jeszcze jedno pytanie niezwiązane z tematem , jaką komendą wejść na stronę np. forum.dobreprogramy.pl i się zalogować?


(Tormiasz) #7

Najprościej będzie chyba skorzystać z przeglądarki tekstowej takiej jak lynx, links (links2).


(roobal) #8

Prawdopodobnie tryb graficzny będziesz musiał sobie w ogóle doinstalować, bo na serwerach (przynajmniej w przypadku Linuksa) rzadko korzysta się z trybu graficznego, po prostu wygodniej jest wydawać polecenia, a druga sprawa - mniejsze wymagania sprzętowe, nie wspominając już o względach bezpieczeństwa.

Wystarczy xserver-common, zresztą w Debianie instalując serwer SSH, jako zależności instaluje się właśnie xserver-common, gdyby ktoś chciał na lokalnym komputerze uruchamiać programy graficzne przez SSH, więc powinno to już być doinstalowane. Jedynie w przypadku systemu Windows trzeba doinstalować Xming - Xserver dla Windows.

Pozdrawiam!


(Ginter1) #9

No dzięki . A ta przeglądarka tekstowa jest już zainstalowana ? Jak to sprawdzić > Mam debiana 5


(roobal) #10

Wątpię, aby byłą zainstalowana, ogólnie zasada jest taka - im mniej zbędnych rzeczy w systemie, tym większe bezpieczeństwo - chodzi głównie o luki bezpieczeństwa w programach, dlatego na serwerze powinno się uruchamiać tylko niezbędne programy/usługi ale rozumiem, że to raczej jakiś serwer testowy? Doinstaluj po prostu elinks lub jakąś inną przeglądarkę tekstową. Nie wiem jak inne ale elinks działa również w trybie graficznym, tj. możesz przez SSH uruchomić ją jako przeglądarkę graficzną.

Pozdrawiam!


(Kaka') #11

Ginter007 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif