Grafika czy płyta główna

Witam od jakiegos czasu mam problem z włączeniem kompa.Normalnie sie uruchamia wiatraki chodza ale nie chce sie włączyc monitor.musze go wtedy wylaczyc z sieci i jak poruszam karta graficzna dopiero po kilku probach wlaczenia sie uruchamia i czasami potrafi sie zawiesic i wylaczyc i znowu od poczatku.Podejrzewam ze to grafika ale nie jestem pewien i prosze o podpowiedz.

Przeczyść wszystkie złącza na płycie, przede wszystkim AGP od karty graficznej. Nie zaszkodzi przy okazji przeczyścić gniazd PCI i gniazd pamięci. Potem przeczyść wszystkie styki w karcie graficznej, kościach pamięci i innych. Sprawdź wszystkie taśmy sygnałowe (tak przy okazji).

Może to też być wina zasilacza. Sprawdź temperatury procesora i karty graficznej.

I slusznie podejrzewasz, jeśli tak się przedtem nie działo to zrób to co pisał w32.sasser ponieważ bród powoduje mikrozwarcia i przez to może dojść nawet do uszkodzenia karty.

ja miałem dokładnie to sam 5 dni temu! Dopiero za 6/9 włączaniem kąpa monitor nie gasł. Wymieniałem całego kapa i grafa też była nowa (geforce 6600GT) na serwisie okazało sie że na karcie jest taki problem jak “zimne luty” wymieniałem grafe i wszystko jest elegancko :slight_smile: