Grafika czy Programowanie czy Tworzenie stron - przyszłościowa praca

Witam. Chciałbym przeznaczyć rok na naukę czegoś związanego z komputerami.

 

1.W co najlepiej zainwestować ten czas?

  1. Która działka jest najbardziej przyszłościowa (zarobki, zapotrzebowanie, możliwości rozwoju)?

  2. Jeśli grafika, to obsługa jakich programów (ewentualnie też jakie zadania)?

  3. Jeśli programowanie to za jaki język najlepiej się najpierw zabrać?

  4. Jeśli tworzenie stron to czego się najlepiej nauczyć?

Żartujesz, prawda? W rok chcesz się nauczyć tego, czego inni w 10 lat nauki (że o wieloletniej praktyce nie wspomnę)?

Ok może przesadziłem. Nie o to chodzi. Chodzi o to w co najlepiej zainwestować ten rok?

 

Zmieniłem swoje zapytanie.

Pytanie co jest najlepsze i najbardziej opłacalne jest bez sensu, najlepsi programiści/graficy itp. to tacy którzy robią to z pasji, interesują się tym. Ktokolwiek myśląc “to jest opłacalne bo fajne płace są to będę się tego uczył” dużo w tej dziecinie nigdy nie osiągnie.

Ok jeśli nie ma na to odpowiedzi to zrobię dokładnie tak jak mówisz. Zadałem takie pytanie dlatego, że myślałem, że jednak jest jakaś tendencja. Mój błąd.

Może i jest jakaś tendencja, ale zmienia się dość dynamicznie… w zależności od regionu, kraju, czy nawet daty np. pod koniec roku zleceniodawcy mają najczęściej podopinane budżety i nie zlecają dużo roboty grafikom, marketingom itp. jeżeli już to trzaskasz chałtury na promocje świąteczne. Programiści z kolei mają problem na początku roku - bo niby nowe budżety już są, ale analiza na co wydawać może trwać do kwietnia i projekty nie ruszają… i te de i te pe

Dzięki za odpowiedzi.

 

Skłaniałbym się w stronę grafiki. Lubię coś kreślić na kartce (chociaż nie mam talentu rysowniczego) i rysuje sobie po swojemu. Lubiłem też się bawić trochę w GIMPIE.

 

Więc jak podejść do grafiki? Od czego zacząć? Czy trzeba mieć odrazu tablet rysowniczy czy można zaczynać bez? Corel czy Photoshop?

Poznać warto jedno i drugie. Ja bym zaczął od oglądnięcia jakiś filmików instruktażowych i wybrał na początek ten łatwiejszy w swoim odczuciu.

 

To dotyczy może freelancerów, jeśli ktoś pracuje w firmie, to nie przejmuje się problemami z brakiem klientów.

Ucz się programowania na platformy mobilne np Android. Możesz też uczyć się tworzenia gier np na unity 3d. Proste jest unity.