Grafika dedykowana w laptopie Lenovo G700 nie włącza się w czasie gier

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

 

Niedawno kupiłem laptopa Lenovo model G700. Przed zakupieniem zorientowałem się, iż ma on grafę zintegrowaną Intela oraz dedykowaną nVidia GeForce GT 720M.

 

Specyfikacja lapka:

 

CPU: Intel Core i73612QM 2.10 GHz

RAM: 12 GB DDR3 1600 MHz

GPU: GeForce GT 720M (2 GB)

HDD: 1TB

Windows 7

 

Problem jest następujący. Komputer z grafiką taką jak ta, z tą ilością ramu i z takim prockiem powinien spokojnie uciągnąć grę np. Far Cry 3, lecz po zainstalowaniu tejże gry wszystko chodziło wolno, lagowało się, wiecie o co mi chodzi. Nawet jak zainstalowałem sobie starą Mafię - The City of Lost Heaven, było czuć, że nie ma w tej grze płynności a przecież ta gra ma znikome wymagania sprzętowe. Gdy wchodzę w właściwości grafiki (na pulpicie PPM, Ekran… ) to nie pokazuje mi tam GeForce’a tylko Intela, mam wrazenie ze laptop nie używa wgl tej karty, bo gdyby ją używał w pełni to Far Cry 3 chodziłby jak malinka…

 

Błagam Was, na serio błagam, niech mi ktoś w tym pomoże…

 

PS. Jeśli wybrałem nieodpowiedni do tego dział to przepraszam.

 

PONIŻEJ SCREEN Z CPU-Z ORAZ Z WŁAŚCIWOŚCI GRAFIKI.

CPU-Z:

post-260070-0-23384800-1401226617_thumb.
 

 

Właściwości grafy. Nie ma tu nic o GeForce jest tylko o tym Intelu… Nawet nie pokazuje ze karta ma 2GB pamięci…

post-260070-0-94884200-1401226668_thumb.

Hybryda oparta na optimusie, sprawdź czy w BIOS-ie nie masz wyłączonej karty Nvidii (niektóre płyty tak miały, tryb kompatybilności z XP).

To należy sprawdzić, później sterowniki Nvidii: http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/detail.page?DocID=DS035532

P.S.

Nie pamiętam, w jakim miejscu się to robiło w BIOS-ie, może ktoś pamięta ścieżkę ? Wiem, że to troszkę “zakręcone” było…

Czy karta NVIDII jest widoczna w Menedżerze Urządzeń?

Karta jest widoczna. W BIOSIE powiadasz, zaraz to sprawdzę.

Możliwe że masz ją “wyłączoną” z powodu oszczędzania energii - klikasz Start (logo Windows w lewym dolnym rogu) wyszukujesz “Opcje zasilania”, klikasz - Wysoka wydajność lub - na pulpicie Prawy Przycisk myszy -> Panel Sterowania nVidia (tu mogą znajdować się opcje) lub na ikonkę gry Prawy Przycisk Myszy -> Uruchom z procesorem graficznym nVidia. (piszę to z pamięci ponieważ nie posiadam już laptopa z kartą nVidia)

nic nie dało… zrobiłem jak kazałeś.

Sprawdź czy masz w menu pod prawym klawiszem myszy opcję: uruchom program z wybranym kontrolerem graficznym. Z początku też miałem podobny problem ale ostatecznie ustawiłem w opcjach zintegrowanej karty aby wszystkie gry odpalały się z dedykowaną grafiką.

 

to nic nie daje, robie tak i robie i nadal Mafia się przycina… nie mam głowy do tego, nie wiem, tego chyba nie da się zrobić.