Grafika do 300zł

(Krisbtm) #1

Jak w temacie - szukam grafiki do 300zł na pci-x.. Będzie ona podpięta pod płytę ASRock N68C-S UCC, a zasilana przez OCZ StealthXStream 2 500W 80PLUS..

Oczywiście może być używka..

Prosiłbym też o polecenie mocnego procka pod tą płytę, bo niby obsługuje ona Socket AM2,AM2+,AM3, ale nie wiem czy każdy procek..

Rozumiem że kupując procek na am3 muszę mieć pamięci ddr3 ?

(Johny) #2

Rodzaj pamięci zależy głównie od płyty,jeśli tam będzie obsługa tylko DDR3 to tak,od procesora pośrednio,nowsze AMD mają wbudowany kontroler DDR3

(sadaj72) #3

Możesz wkładać 2x DDR3 lub 2x DDR2, ale naraz pracować może tylko jeden rodzaj pamięci

(kamilek030190xd) #4

Tu jest fajna aukcja dla gts 450 jak Ci ktoś nie sprzątnie z przed nosa to naprawde warto http://allegro.pl/palit-gts450-gts-450- ... 08048.html i cena to równo 300zł z przesyłką. A co do procka to powiedz jaki fundusz?

|Co do pamięci to wkładaj tam ddr3,szybsze i tańsze.

Edit: przepraszam ale nie zauważyłem że ta karta ma pamięci ddr3 i szyne 128bit... więc raczej nie polecam. chyba że ktoś znajdzie jakąś tańszą gts450 z pamięciami GDDR5. lub jak chcesz to dołóż czy dozbieraj z 5dyszek i bierz gts450 ddr5 128bit

(Krisbtm) #5

tzn. bo teraz mam starszego athlona 64 3000+ na am2 i chce zmienić go na coś mocniejszego..

kwestia tylko czy mogę wrzucić wszystko co ma am3 na tą płytę ? fundusze - jak warto to wyłożę 500zł..

A co do grafiki - radeon 4850 ? co o nim myślicie ?

(kamilek030190xd) #6

Mam tę grafike i sprawuje się bardzo dobrze,jedyne co mnie zmartwiło to że przy moim procku dosyć mocno podkręconym i z tą grafiką battlefield "idzie" płynnie tylko na ustawieniach średnich,liczyłem na coś więcej.. ale i tak daje rade. \

A co do procka to tu masz liste które bedą pasowały pod Twoją płyte http://asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N68C-S%20UCC

-- Dodane 22.11.2011 (Wt) 18:54 --

obstawiał bym na jakiegoś phenoma II x2 black edition jak coś już brać na am3,Twoja płyta posiada funkcje odblokowywania ukrytych rdzeni więc kupując jakiegoś phenoma x2 black edition możesz zrobić z niego phenoma x4 ale to już ależy od Ciebie

(Sebix99) #7

Procesor do 500 złoty na AM2+/AM3 z taniej pułki to może AMD Athlon II ale zdecydowanie to lepiej trochę dołożyć i kupić lepszy procesor np.: Phenom II x4 955 cena od 460 złoty może znajdziesz a x2 co prawda można odblokować rdzenie ale TYLKO GDY SĄ SPRAWNE. Grafika dobra lecz nie najnowsza i DirectX 11 nie obsługuje i już nie będzie takiej jakość w grach obsługujących DirectX 11 (bardziej zaokrągla itp.).

EDIT:

Co do rdzeni to x4 można niby odblokować do x6.

(Krisbtm) #8

Hmmm a lepszy ten radeon 4850 czy Ge force gtx260 ? albo coś innego w tej cenie ?