Grafika do grania w okolicach 400 zł :)

Witam!

Prawdopodobnie zakupię nową kartę graficzną w granicach 400 zł, którą chciałbym wykorzystywać do grania. Nie mówię o bardzo zasobożernych pozycjach, ale np CoD Black MWII/Ops, Splinter Cell, etc.

Poszukałem trochę w sieci, zrobiłem małe porównania i moje odczucia są następujące:

  1. Radeon 5770: około 470 zł (to już i tak sporo jak dla niedzielnego gracza)

  2. GeForce GTS 450 (MSI/GAINWARD) (~430 zł)

Oczywiście kolejność nie ma znaczenia. Przychylałbym się do NVIDII, jednak jest ona mniej wydajna. Gdybym nie prosił Was o pomoc na forum, pewnie moja decyzja spoczęłaby na którejś z dwóch wymienionych, ale że mało się znam na kartach, proszę o opinie. Pozdrawiam!

Podaj resztę sprzętu jaki posiadasz (nie zapomnij o zasilaczu marka, moc)

Jak dla niedzielnego gracza to i tak lepiej radeona. bo pobiera mniej prądu gdy nie grasz jak i grasz, do tego jak sam napisałeś radek jest sporo wydajniejszy i dopiero wersje mocno podkręcone gts450 są wstanie prawie dogonić radka, ale wiadomo co się z tym wiąże, mniejsza żywotność karty pewnie nawet czasem drożej, do tego większy pobór prądu po podkręceniu co i tak radkowi nie pod skoczy.

Oczywiście jeśli to akurat twój budżet będzie, bo piszesz 400zł a radek ok 500zł może wynieść, do tego musisz podać to co zostało wyżej w poście napisane.

Zasilacz jest ok, nie ma z nim najmniejszych problemów jeśli chodzi o napięcia, moc i samą markę. Płyta ASUS P5K-SE, reszta pociągnie :slight_smile: