Grafika do Optiplex GX270 slim


(Vason 8) #1

Potrzebuję pomocy, zamierzam założyć kartę graficzną do komputera Dell Optiplex GX270 slim, problem w tym czy ta karta będzie działała na tym modelu komputera. Wejście do karty jest AGP a karta ma być low profile(cienki profil). Czy ta karta działałaby na tym komputerze? : http://allegro.pl/item767714384_asus_hd ... ofile.html

Parametry komputera:

Procesor: Intel Celeron 2,8 Ghz

RAM: 1024 mb


(Michal Kolatek) #2

Patrząc po wcięciach w AGP, jest kompatybilna, powinna działać, ale sens zakupu chyba tylko do filmów HD i może starych gier bo na tym nie pograsz w nic nowego a celeron nigdy szybki nie był jeśli chodzi o gry.


(Vason 8) #3

Ok dzięki, poczytałem cokolwiek o tej karcie, i nie jest zła jak wypadło na testach. Co do procesora to wiem że celeron zamula, i zmienię na P4. Ale póki co mam nadzieję że chociaż z tą kartą pogram w NFS Pro Street i Wiedźmina :smiley:


(Bela Daniel) #4

Karta będzie działała ale jeżeli jest taka jak na zdjęciu to wydaje mi się że potrzeba będzie zdjąć śledzia i założyć na inny - obudowa GX270 w wersji Slim jest zbyt niska, ale może wejdzie.

PS. Jak kupisz i będzie pasowało to daj znać - sam myślę o czymś takim xD


(Michal Kolatek) #5

FPS poniżej 10 to nie jest dobrze, nie wiem jaki test oglądałeś, ale klatkowanie to nie gra. Już same 64 bit na szynie pamięci wykreśla kartę w grach, nie trzeba nawet na testy patrzeć.

http://www.frazpc.pl/artykuly/597/SAPPH ... m/szczeblu

Lepiej całego kompa zmienić, lub przynajmniej większość części zostawić hdd i dvd najwyżej.


(Vason 8) #6

Chętnie bym wymienił całego, no ale wiadomo jak jest z kasą :stuck_out_tongue: Na tych testach rzeczywiście nie wyszła karta dobrze, na tych co ja widziałem karta wypadła dużo lepiej, jak co to ja sprawdzałem tutaj:

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Radeon-H ... &p=3110848

...no i ten minus, szyna pamięci 64 bit, ale nie zwracałem na to większej uwagi:|


(Michal Kolatek) #7

Lepiej wypadła bo rozdzielczości niskie, w sumie nic dziwnego sam bym od razu jechał z suwakami w dół przy tej karcie.

zestawy-komputerowe-pazdziernik-2009-t267420.html

za jakieś 400-500 zł jak byś zostawił z tego dysk, nagrywarkę to by był nowszy sprzęt, a jak masz ok 200 zł to bierzesz tego HD, lub dalej zbierasz na nowszego kompa.


(Vason 8) #8

w tej chwili to mam tylko 50 zł, bo ciągle mam jakieś wydatki typu doładowanie do telefonu itd. więc raczej kupię tą kartę tylko, no i procka, bo na celeronie zbyt dużo nie podziałam