Grafika do płyty P5G41T-M LX

Witam.

Mam pytanie, czy do płyty głównej P5G41T-M LX, podejdzie karta graficzna o pamięci 2gb. Na stronie producenta znalazłem informację, że pasują grafiki tylko do 1gb, lecz nie jestem pewien czy to prawda. Proszę o pomoc.

Do tej płyty głównej potrzebna jest karta pod PCI Express x16.

Na początek dobrze by było abyś podał resztę parametrów komputera tzn jaki posiadasz procesor i  zasilacz.

Ważny jest także budżet na kartę.

Podejdzie, 1 GB pamięci to chyba integra zajmuje. Reszta , jak wyżej.

PS - nie ten dział. Poproś o przeniesienie.

Witam. Już podaję parametry: 

Płyta główna jest w temacie.

Procesor intel core 2 quad

Zasilacz 400w (jakiś chinol…)

Grafika n’vidia 210 512mb

Pamięć RAM 2gb(za tydzień zamawiam 8gb 1333mhz ddr3 hyperx)

Budżet na kartę tak do 600 zł, zarówno jak nową jak i używaną(często “używana” jest jak nowa, a kosztuje paręset złotych mniej). Lecz głównie chodzi mi oto, czy podejdzie mi pod moją płytę grafika o pamięci 2gb. Bo mam kilka upatrzonych, ale nie wiem czy mi podejdą.

Jeśli zasilacz słaby i nie markowy to raczej do wymiany jeśli chcesz wrzucić coś mocniejszego, choćby na taniego chiefteca  http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6248898424

Za pozostały budżet można już szukać dość mocnego gpu w stylu Radka r9 270/270x (używane), ale przy tym procku taka grafa by się marnowala. Rozsądne maksimum to imho GTX 650 ti pod taki proc.

Czyli podsumujmy:

Procesor intel core 2 quad
2gb ram
P5G41T-M LX
Zasilacz 400w (jakiś chinol…)
Grafika n’vidia 210 512mb

Celem mniemam iż jest wydajność w grach.


A więc:

  1. Podaj, jeśli możesz dokładny model procka

  2. 8GB ram nie będzie do końca opłacalne w Twoim zestawie. Te 2GB masz w jednej czy dwóch kościach?

  3. Jaki masz pełen budżet (razem z ramem) na wydanie.

Pamięć to raczej 1066, chyba, że jesteś pewny tego OC, które nie zawsze wychodzi.

Pełny model procesora - intel core 2 quad q6600.

Teraz mam 1x2gb ramu 1333mhz. A te 8gb kupuję na 100%, mam możliwość zwrotu w razie nie podejścia pod płytę.

Płyta obsługuje max 8GB ram, więc twoja propozycja nie przejdzie.

Powiem tak:

Co do karty graficznej, zdecydowanie gtx650 ti. Ale co z tym RAM’EM?? Może zamiast 1x8gb wziąć 2x4gb??? Oczywiście 1333mhz

Że masz 1333 to nie szkodzi, ale co pokazuje CPU-Z. .Tak czy inaczej 2GB przepadnie chyba, że zdecydujesz sie na 6GB.

 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie o budżet, ale zakładam, że za ramkę 8GB chcesz dać 150zł.

Mamy więc całościowy budżet 750zł.

  1. Kup kostkę 2GB DDR3 1333MHZ, najlepiej taką samą jaką już masz i włóż ją w drugi port. W Twoim przypadku nie opłaca się kupować aż 8gb, 4 starczy w zupełności a budżet przeznaczymy na coś ważniejszego. Koszt na popularnym portalu aukcyjnym to ok. 50zł, ale można i taniej znaleźć.

  2. Musimy kupić jakiś dobry zasilacz, aby nie zniszczyć reszty komponentów. W cenie 170zł można dostać Antec VP-500 to markowy zasilacz, który starczy w zupełności.

  3. 750-50-170=530, tyle nam zostało na kartę graficzną. U Ciebie maksymalną kartą graficzną, którą uciągnie Twój procesor jest gtx650 Ti lub 560 Ti. I te modele szukaj na portalu aukcyjnym.

Sumując, nawet trochę kasy Ci zostanie :slight_smile:

Nelight - macie jakąś spółkę?

Co masz na myśli?

"Musimy kupić, nam zostało, " no sorry - żartuję.

Brzmi to milej, po prostu :slight_smile:

a ja mam Mam zasilacz jakiś FEEL 400V,procesor Intel Core 2 Duo 3,20Ghz 2x E8500 i 4Gb ram