Grafika-dużo obiektów=klatkowanie

Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleść (jeden temat nie był dokończony). Ostatnio ściągnąłem sobie CSa i zaczął mi klatkować, kiedy patrzę na wiele obiektów, gdy jestem w jakimś tunelu wszystko jest ok (dotyczy to akurat wszystkich gier- tych starszych i nowszych). Ściągałem najnowsze i starsze sterowniki do garty graficznej, czyszcząc DriverCleanerem. Ściągnąłem wszystko co mogłem do płyty głownej (z CD i strony http://www.asrock.com oraz http://www.sis.com). Update’owałem BIOSa. Czyściłem rejestr i wyłączałem zbędne programy podczas startu systemu i te działające w tle. Robiłem testy MemTestem i nic. Próbowałem z kostkami ramu, wyjmując jedną, wsadzając drugą i na odwrót. Formaty był niecały miesiąc temu. Defragmentowalem dysk i skanowałem komputer programem “Xp repair pro”. W menadżerze urządzeń nie ma znaków zapytania ani wykrzykników.

PS: kilka miesięcy temu nie miałem takich problemów. Trudno mi powiedzieć w jakim czasie się zaczęły.

Czy coś może pominąłem?

Log hijack this:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 14:39:23, on 2006-06-18

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

d:\Avast4\aswUpdSv.exe

d:\Avast4\ashServ.exe

D:\Avast4\ashDisp.exe

C:\WINDOWS\System32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

E:\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Opera\Opera.exe

C:\Program Files\Steam\Steam.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

d:\Avast4\ashWebSv.exe

E:\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\System\panels\blank.htm

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [siSUSBRG] C:\WINDOWS\SiSUSBrg.exe

O4 - HKLM…\Run: [avast!] d:\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “E:\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - HKCU…\Run: [steam] “C:\Program Files\Steam\Steam.exe” -silent

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O16 - DPF: {05317530-B882-449D-9421-18D94FA3ED34} (OSInfo Control) - http://www.sis.com/ocis/OSInfo.cab

O16 - DPF: {16095503-786F-4097-AED6-5D567A26D760} (SiS_OCX Control) - http://www.sis.com/ocis/SiSAutodetectNT.cab

O20 - Winlogon Notify: ComPlusSetup - C:\WINDOWS\System32\catsrvut.dll

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - d:\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - d:\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - d:\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - d:\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

w którym cs’ie ? spróbuj starsze sterowniki zainstalować , jeśli to nie pomoże to reinstal windy log jest ok

Condition Zero. Ten problem i tak wszystkich gier dotyczy. Starsze sterowniki wgrywałem, formatowałem miesiąc temu.

może cache procesora jest wyłączony albo się zjarał :wink: zresetuj bios , jeśli się zjarał to nic nie poradzisz, a po formacie działało dobrze ??

Właśnie też nie. Kiedyś przestawiłem zworki i działało wszystko dobrze, ale gdy znów tego próbowałem to lipa. A jak włączyć te cache?

w biosie :slight_smile: poszukaj, może coś z kartą graficzną chipset się przegrzewa i obniża domyślne taktowania, zajrzyj do obudowy sprawdź czy się wiatraki kręcą podzespoły nie są gorące (przy wył. kompie) po chwili grania

Wszystkie wiatraki się kręcą, procek jest zabudowany jakiś wychładzającym systemem, chipset tak samo. Mam AMIBIOS utility 3.31a. O cache’ach jest tylko to napisane: T1-128MB; T2-256MB

a jaki masz procesor może zaniżona jest magistrala systemowa ?? mi się już kończą pomysł może sprawdź kartę graficzną u jakiegoś znajomego

Mam 2 karty graficzne i zachowują się tak samo. Procesor AMD sempron 2200+ ~1.5GHz. Co do magistrali to nie kojarzę za bardzo.