[Grafika, dźwięk, płyta główna]Poszukuję sterowników


(Jajek46) #1

Witam. Chcę znajomej przeinstalować system Windows XP na 5-letnim kompie NTT, jednak nie posiada ona żadnych płytek ze sterownikami. Konkretnie to są mi potrzebne:

  1. ATI Radeon X300/X550

  2. Płyta główna MSI RC410M (albo MS MSI-7173)

  3. Dźwięk ALC880(D)

Przekopałem już cały internet, ale wszędzie napotkałem albo deaktywowane linki, albo zupełnie coś innego. Czy ktoś posiada takie sterowniki?


(Veers) #2

Zamiast przekopywać się przez CAŁY internet - zawsze zaczynaj od strony producenta ... :roll:

  1. http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

  2. http://pl.msi.com/product/mb/#/?sk=Archive&kw=RC410

  3. ... patrz punkt 2 (no - chyba że ma dodatkową kartę na PCI ...)


(Jajek46) #3

Tak się składa, że byłem też na stronach producentów np. tutaj http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English ale nie ma skąd tam ściągnąć drivera, są tylko podręczniki pdf.


(michalj82) #4

Jeżeli komputer do któego są potrzebne sterowniki jest podłaczony do internetu to pobierz i odpal na jej komputerze ten program, który automatycznie wykryje kartę graficzną i pobierze dla niej sterowniki: http://www2.ati.com/drivers/auto/amddriverdownloader.exe

Co do płyty głównej to komplet sterowników jest tutaj:http://pl.msi.com/product/mb/RC410M-F--L--FI--LA.html#/?div=Driver&os=All tylko wybierz wersję dla Windows XP.

Tutaj są sterowniki do układu dźwiękowego http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false Tutaj też musisz wybrać wersję dla Windows XP.

Pół minuty szukania. :]


(Veers) #5

Człowieku - jaja sobie robisz ?? Podajesz linka, a tam jak byk stoi napisane:

.... i wiesz co - sprawdziłem - jak się kliknie download - to nie pobiera się żaden PDF tylko plik wykonywalny.


(Agatonster) #6

jajek46 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Jajek46) #7

Veers, nie atakuj mnie tak. Nie znam angielskiego, mnie się pobierała jakaś instrukcja pdf. No ale już ściągam te stery. Dzięki chłopaki!


(Veers) #8

Jeśli odczułeś to jako atak - to niniejszym przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie powiem tyle: nie siedzę tu by oceniać poziom czyjejś znajomości języka. Zaś 99% użytkowników komputera przynajmniej raz w życiu zetknęła się ze słowem Download.