[Grafika, dźwięk, płyta główna]Poszukuję sterowników

Witam. Chcę znajomej przeinstalować system Windows XP na 5-letnim kompie NTT, jednak nie posiada ona żadnych płytek ze sterownikami. Konkretnie to są mi potrzebne:

  1. ATI Radeon X300/X550

  2. Płyta główna MSI RC410M (albo MS MSI-7173)

  3. Dźwięk ALC880(D)

Przekopałem już cały internet, ale wszędzie napotkałem albo deaktywowane linki, albo zupełnie coś innego. Czy ktoś posiada takie sterowniki?

Zamiast przekopywać się przez CAŁY internet - zawsze zaczynaj od strony producenta … :roll:

  1. http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

  2. http://pl.msi.com/product/mb/#/?sk=Archive&kw=RC410

  3. … patrz punkt 2 (no - chyba że ma dodatkową kartę na PCI …)

Tak się składa, że byłem też na stronach producentów np. tutaj http://support.amd.com/us/gpudownload/w … ng=English ale nie ma skąd tam ściągnąć drivera, są tylko podręczniki pdf.

Jeżeli komputer do któego są potrzebne sterowniki jest podłaczony do internetu to pobierz i odpal na jej komputerze ten program, który automatycznie wykryje kartę graficzną i pobierze dla niej sterowniki: http://www2.ati.com/drivers/auto/amddriverdownloader.exe

Co do płyty głównej to komplet sterowników jest tutaj:http://pl.msi.com/product/mb/RC410M-F–L--FI–LA.html#/?div=Driver&os=All tylko wybierz wersję dla Windows XP.

Tutaj są sterowniki do układu dźwiękowego http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false Tutaj też musisz wybrać wersję dla Windows XP.

Pół minuty szukania. :]

Człowieku - jaja sobie robisz ?? Podajesz linka, a tam jak byk stoi napisane:

… i wiesz co - sprawdziłem - jak się kliknie download - to nie pobiera się żaden PDF tylko plik wykonywalny.

jajek46 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Veers, nie atakuj mnie tak. Nie znam angielskiego, mnie się pobierała jakaś instrukcja pdf. No ale już ściągam te stery. Dzięki chłopaki!

Jeśli odczułeś to jako atak - to niniejszym przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie powiem tyle: nie siedzę tu by oceniać poziom czyjejś znajomości języka. Zaś 99% użytkowników komputera przynajmniej raz w życiu zetknęła się ze słowem Download.