Grafika grzeje sie do 114*C

(cycu_:)) #1

Witam mam problem z grafiką GeForce with CUDA 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling (PCI-E) , grzeje sie w spoczynku do 114 stopni. Chlodzenie jest pasywne i chyba nie daje rady. Miał ktoś z Was podobny problem? Może polecicie dobry wentylator

(SzymonL) #2

Sprawdź ręcznie :smiley:

Przyłóż rękę w jej pobliże (tylko nie dotykaj bo jak ma 114 stopni to #-o )

Mniej-więcej poczujesz ile ma.

(cycu_:)) #3

sprawdzałem Aidą i Everestem, co do sprawdzania dłonią to jest gorąca jak cholera :wink: zauwazyłem to jak siedziałem przy kompie i zgasły mi monitory ale komp dalej chodził. Powtórzyło mi sie to juz drugi raz w ostatnich dniach i jak zobaczyłem temperature to złapałem sie za głowe

(SzymonL) #4

Jak ma 114 stopni w spoczynku :expressionless: to nie chcę wiedzieć ile ma po ostrym graniu :o

Zamontuj jakieś dodatkowe wentylatory i przeczyść kompa z kurzu.

(cycu_:)) #5

sęk w tym że nie gram w gry, komp jest regularnie przedmuchiwany spręzonym powietrzem, zamówie wentylator do karty i zdejme ten radiator(który jest sporych rozmiarów i powinien odprowadzac ciepło), ale zanim co to sprawdze paste pod radiatorem, ta karte mam ponad rok i ostatnio dopiero są z nią problemy. czytałem opinie tej karty na komputroniku i duzo osob pisało że po zakupie tej karty wymieniali radiator na wentylator bo temp była bliska 100 stopni

(PaPuX) #6

Nie prawda.

Krzem albo arsenek galu wytrzymują pracę do 300°C

Proces lutowniczy wytapia luty w 280°C

Więc 114°C to Bardzo gorąco za gorąco ale na pewno nie uszkodzi żadnej karty (fizycznie).

Zabezpieczenie termiczne prędzej czy później zadziała odłączając kartę. Spowoduje to wyłączenie monitora.

(cycu_:)) #7

i tak własnie zadziałało to zabezpieczenie odłaczało mi monitory :slight_smile: to co poradzisz wymienić ten radiator na wentylator?

(PaPuX) #8

Proponuje wymienić całe chłodzenie tej karty na kompatybilne inne które posiada miedziany radiator wraz z wentylatorem oraz kupić solidną pastę termoprzewodzącą np: Arctic silver 5 lub MX2.

(Kabuto1378) #9

a ja proponuje zakupic jakiś cichy 92 mm wentyl założyć za pomocą opasek zaciskowych na radiator i kłopot z głowy no chyba że pod kartą graficzną nie ma miejsca wtedy montuje się (jak sie da) wentyl na obudowie tak dmuchał powietrze na radiator karty.

(cycu_:)) #10

witam, zaraz sie pochwale jak rozwiązałem problem z temeraturą :slight_smile: miałem w obudowie przykrecony wentylator duzy, wziełem odkreciłem go i przykreciłem go wzdłuż karty graficznej do obudowy. Jest centralnie nad radiatorem graiki skierowałem go żeby dmuchał karte i problem zniknął z temperaturą. Aktualna to 37 stopni :slight_smile: