Grafika grzeje sie do 114*C

Witam mam problem z grafiką GeForce with CUDA 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling (PCI-E) , grzeje sie w spoczynku do 114 stopni. Chlodzenie jest pasywne i chyba nie daje rady. Miał ktoś z Was podobny problem? Może polecicie dobry wentylator

Sprawdź ręcznie :smiley:

Przyłóż rękę w jej pobliże (tylko nie dotykaj bo jak ma 114 stopni to #-o )

Mniej-więcej poczujesz ile ma.

sprawdzałem Aidą i Everestem, co do sprawdzania dłonią to jest gorąca jak ■■■■■■■ :wink: zauwazyłem to jak siedziałem przy kompie i zgasły mi monitory ale komp dalej chodził. Powtórzyło mi sie to juz drugi raz w ostatnich dniach i jak zobaczyłem temperature to złapałem sie za głowe

Jak ma 114 stopni w spoczynku :expressionless: to nie chcę wiedzieć ile ma po ostrym graniu :o

Zamontuj jakieś dodatkowe wentylatory i przeczyść kompa z kurzu.

sęk w tym że nie gram w gry, komp jest regularnie przedmuchiwany spręzonym powietrzem, zamówie wentylator do karty i zdejme ten radiator(który jest sporych rozmiarów i powinien odprowadzac ciepło), ale zanim co to sprawdze paste pod radiatorem, ta karte mam ponad rok i ostatnio dopiero są z nią problemy. czytałem opinie tej karty na komputroniku i duzo osob pisało że po zakupie tej karty wymieniali radiator na wentylator bo temp była bliska 100 stopni

Nie prawda.

Krzem albo arsenek galu wytrzymują pracę do 300°C

Proces lutowniczy wytapia luty w 280°C

Więc 114°C to Bardzo gorąco za gorąco ale na pewno nie uszkodzi żadnej karty (fizycznie).

Zabezpieczenie termiczne prędzej czy później zadziała odłączając kartę. Spowoduje to wyłączenie monitora.

i tak własnie zadziałało to zabezpieczenie odłaczało mi monitory :slight_smile: to co poradzisz wymienić ten radiator na wentylator?

Proponuje wymienić całe chłodzenie tej karty na kompatybilne inne które posiada miedziany radiator wraz z wentylatorem oraz kupić solidną pastę termoprzewodzącą np: Arctic silver 5 lub MX2.

a ja proponuje zakupic jakiś cichy 92 mm wentyl założyć za pomocą opasek zaciskowych na radiator i kłopot z głowy no chyba że pod kartą graficzną nie ma miejsca wtedy montuje się (jak sie da) wentyl na obudowie tak dmuchał powietrze na radiator karty.

witam, zaraz sie pochwale jak rozwiązałem problem z temeraturą :slight_smile: miałem w obudowie przykrecony wentylator duzy, wziełem odkreciłem go i przykreciłem go wzdłuż karty graficznej do obudowy. Jest centralnie nad radiatorem graiki skierowałem go żeby dmuchał karte i problem zniknął z temperaturą. Aktualna to 37 stopni :slight_smile: