Grafika mi sie sypie na nowym kompie

Witam kilka dni temu kupiłem komputer:

AMD Athlon 62 x2 +6000

Gigabyte Geforce GTS 8600, 512MB ddr3 (sterowniki instalowali w sklepie komputerowym w którym kupiłem PC’ta)

2x 1024MB ddr2 Goodram

no i pełen zadowolenia uruchamiam co? oczywiście wiedźmina i dajecie wiarę że sie zaciął :expressionless: 5 razy uruchamiałem grę zanim udało mi sie wejść w opcje żeby ustawić uwaga… najniższe wymagania. Podirytowany ale jednak szczęśliwy wchodzę do gry zaczynam grać i BACH posypała sie grafa, miałem tak jeszcze dwa razy aż wreszcie zaczęło działać poprawnie, za trzecim razem pograłem 3min i znowu sie posypała grafa(tzn. zmieniają sie teksturki na kwadraty, nic nie widać, białe literki wyskakują na całym ekranie itd. ).

Sądziłem że z taką rakieta Wiedźmin na full będzie chodzić bez “lagów” a tu drugi dzień a ja nawet save nie zaliczyłem :o :o

Więc trzeba poszukać innych sterów do karty graficznej czy coś?

Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem?

a sprawdzałeś inne gry?

spróbuj zainstalować nowsze sterowniki do grafiki

Sterowniki

to są najnowsze?

nie sprawdzałem innych

si

to sprawdź, bo może problem występuje tylko w Wiedźminie

O widzę że ktoś też kupił kompa na wiedźmina i też ze sprzętu nie zadowolony. Ja też miewałem problemy z teksturami i jakimiś cudami w wiedźminie jak ty, tyle tylko że rzadko. Natomiast u mnie podczas grania są przeskoki dziwne, nie związane ze spadkami fps.

Sprawdź koniecznie inne gry. Pościągaj dema… np F.E.A.R, S.T.A.L.K.E.R. Jak tylko z wiedźminem będziesz miał kłopoty… no to cóż wygląda na to że ta gra mimo że jest wspaniała biorąc pod uwagę co może zaoferować, to ma trochę bugów i różnym ludziom różnie chodzi (może jeszcze wypuszczą jakieś patche).

Czy te lagi to takie przeskoki podczas grania ? jeśli tak to ile fps’ów masz jak masz te “lagi” oraz czy masz je nieustannie ?

nie… mam raz dwa i cisza… jak sprawdzić fpsa n a wiedzminie

Ściągnij program “Fraps” uruchom go, po czym włącz wiedźmina. I w grze, w którymś tam rogu ekranu będzie umiejscowiony licznik fps. Mówiłeś “raz dwa i cisza” to znaczy że, przytnie ci się raz potem drugi i potem już się nie przycina tzn. chodzi płynnie, czy też przytnie się raz, potem drugi i gra się wywala. Bo jeśli to ten pierwszy wariant (na początku się przytnie potem gra sie płynnie) to sie prawdopodobnie nie masz czym martwić, chyba że te przestoje są bardzo długie (te dwa początkowe). Ja to mam poważny problem, bo mi cały czas co (2- 3 sekundy) robi przeskoki. Prawdopodobnie to wada karty graficznej (u mnie). Jeśli u ciebie wiedźmin sie wywala (po tych dwóch przeskokach) to czym prędzej ściągnij dema innych gier i sprawdź jak działają na wszystkich ustawieniach, bo tak to nie dojdziesz czy to coś z twoją kartą, czy też po prostu coś dziwnego z grą się dzieje.

Pozdr

ja włączam gierke, mam dwa lagi krociuteńkie , gram ok 3 min a potem albo sie ścina i trzeba reset całego kompa albo grafa szaleje (kwadraty kolory napisy wszystko na kupe= sypie sie) i też trzeba resetować kompa :wink:

Dzisiaj będę dzwonił do sklepu w którym kupowałem komputer żeby mi powiedzieli o co chodzi bo jeszcze pojawił sie kolejny problem czasem jak włączam komputer robi sie niebieski ekran i pisze że jakieś sterowniki są uszkodzone troszkę już czytałem tutaj na forum o tym i najczęściej kończy sie to wymianą jakiejś części więc jeśli bede musiał im oddać kompa to kolejny weekend będzie bez kompa :evil:

Wiesz co to gwarancja? Wal do sklepu że komputer nie działa jak trzeba…

Ok okazało się że karta nie współpracowała z prockiem, od reki wymienili i wiedźmin śmiga na najlepszych wymaganiach aż miło :slight_smile: