Grafika na DDR2 a RAM DDR3

Witam,

czy fakt iż moja karta graficzna posiada pamięć na DDR2, a RAM mam na DDR3 wpłynie znacząco na płynność gier i wydajność programów?

oznaczenie DDR tyczy się tylko rodzaju pamięci na karcie DD3 są szybsze i tyle obliczeniami zajmuje się rdzeń i to on ma wpływ na wydajność

Ram na pamięciach DDR3 w obecnej chwili to standard i głównie liczy się jej ilość czyli GB. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to pamięć GDDR2 jest mało wydajna i praktycznie nie nadaje się do gier chociaż w stare tytuły można pograć. Jeżeli chodzi o programy to zależy jakie są to programy, bo w większości nie odczujesz różnicy. Obecnie karty graficzne mają pamięci GDDR5 które są bardzo szybkie, nie ma sensu kupować z GDDR3 jeżeli zależy Ci na graniu. Sama pamięć to nie wszystko, więc możesz podać co to za karta graficzna i jaki masz procesor bo domyślam się że masz zamiar wymienić więc może się też przydać informacja jakimi funduszami dysponujesz. Jeżeli nie boisz się i stać Cię na uszkodzenie starej karty to możesz pomyśleć o jej podkręceniu, z tym, że jeżeli na pamięciach karty nie masz chłodzenia (radiator lub kilka mniejszych) to pozostanie kręcenie tylko rdzenia, karta nie jest przypadkiem chłodzona pasywnie? Jeżeli tak to po zamontowaniu na niej wiatraczka można się trochę więcej pobawić.

Posiadam Radeona HD 4350, a procek to G2020.

Posiadam tą kartę graficzną, bo fundusze nie pozwoliły na większą rozbudowę komputera i dostałem tą używaną.

Czy jeśli procesor ma własny procesor graficzny (g2020 chyba ma Intel HD 2500) to opłaca się w ogóle wkładać kartę graficzną, czy przez pół roku przeboleć na zintegrowanej? Bo ona chyba będzie miała dostęp do DDR3 ramu.

Jeśli się mylę to przepraszam.

tak jak pisałem ram nie ma wielkiego znaczenia to pamięć, a za to jak gry chodzą, ile masz klatek na sekundę odpowiada rdzeń jednostka która wykonuje obliczenia a ram je tylko przechowuje

rdzeń wykonuje prace a ram to tylko magazyn mówiąc po chłopsku

Twój Radeon HD 4350 (jest na podobnym poziomie co Intel HD Graphics 3000) jest lepszą kartą niż ta która jest w procesorze i na pewno warto z niej korzystać. Twoja zintegrowana karta to prawdopodobnie: Intel HD Graphics (Pentium G).

Możesz porównać na stronie: http://www.tomshardware.com/reviews/gam … 107-7.html

Większych bzdur w życiu nie czytałem

Szybkość obliczeń jest zależna do typu procesora graficznego i od szybkości pamięci RAM karty graficznej oraz od czasu dostępu do tej pamięci bo z niej procesor graficzny pobiera dane do obliczeń i do niej przesyła ich wyniki.

Ilość tej pamięci ma drugorzędne znaczenie ale też jest ważna.

Nie pisz, że jest ona tylko “magazynem” bo to wielka bzdura.

Po tej i poprzedniej Twojej wypowiedzi widać, że nie masz pojęcia na temat, w którym zabrałeś głos.

Poszukaj porównania Radeona 4850 w wersji GDDR3 i GDDR5 :idea:

bart86 , proszę o stosowanie się do polskiej pisowni - używanie przecinków, kropek i wielkich liter nie boli. W przeciwnym wypadku Twoje posty będą lądować w koszu.

Pozdrawiam,

Dimatheus