Grafika na monitorze w negatywie

Witam.

Mam problem z moim monitorem w laptopie. Otoz, wszystko na nim jest jakby w negatywie, wszystkie kolory, wszystkie ikony. Nie mam pojecia co to moze byc, przez chwile jak restartuje komputer to sa normalne kolory, a pozniej robi sie negatyw. Instalowalam sterowniki, ale niestety nic to nie pomoglo. Prosze o pomoc co to moze byc?

Nadmienie tylko, ze moja corka przez przypadek zrzucila na zamknietego laptopa nie wielka latarke. Czy to moglo byc przyczyna czy moze jest uszkodzony monitor?

Jeśli masz dostęp do “normalnego” monitora podłącz go do portu z tyłu obudowy.Jesli będzie działał normalnie,to pozostaje serwis.Nie musi to być kosztowna matryca,może inwerter.

Z checia bym go podlaczyla do innego monitora bo mam, tylko problem jest w tym, ze dawniej jak klikalam prawym przyciskiem to pojawial sie cos w rodzaju programu, gdzie moglam wybrac z czego chce ogladac, a teraz i tego nie ma. :frowning: Nie wiem jak mam zmienic w komputerze, zeby odbieral przez zewnetrzny monitor.:frowning:

Jeżeli masz Vistę użyj kombinacji klawiszy “Windows+P”(oczywiście bez znaczka “+”),powinno się przełączyć na zewnętrzny monitor.

Podlaczylam go do zewnetrznego monitora i wszystko odbiera dobrze. Co to może oznaczac?

Ewelinkams , popraw proszę błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej temat zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum. Przenoszę do odpowiedniego działu.

Z chęcią będę używać polskich klawiszy, ale problem jest w tym, że mało ci widze. Poza tym nie wydaje mi sie to za jakiś wielki problem, zdecydowanie większym problem jest mój monitor. Pomoże mi ktoś?

Tylko serwis.Któryś z elementów monitora jest prawdopodobnie uszkodzony.