Grafika na stronę WWW - jak zrobić banner? (PS)

Cześć. Muszę zrobić prostą stronę WWW do szkoły i mam pytanie odnośnie stworzenia bannera. Jak stworzyć podobny banner w Photoshopie CS3 do tego na TEJ stronie? Głownie chodzi mi o to jak zrobić te ukośne paski? Czy jest jakiś pędzel albo kształt który pomoże mi to szybko wykonać czy muszę to sam ołówkiem czy pędzlem zrobić? Apropo strony podanej w linku - zupełne przypadkowa, po prostu na niej najlepiej widać o co mi chodzi :slight_smile:

Musisz utworzyć nowy wzorek żeby stworzyć te paski :slight_smile: … Powiedz co i jak to mogę zrobić Ci ten banner :smiley:

Sicu (Final) jeśli możesz mi napisać jak stworzyć taki wzór to będę wdzięczny :slight_smile: bo dalej to sobie myślę poradzę z bannerem.

1.Tworzymy nowy dokument 3x3

2.W warstwach klikasz dwa razy na tło i bierzesz Krycie na 0%

3.Następnie w warstwach bierzesz Nową warstwę.

4.I teraz powiększasz sobie obrazek i rysujesz pixele ;p najlepiej pod ukosem i białe …

  1. Coś takiego ma wyjść http://img3.imagebanana.com/view/qda7fzt1/he.jpg

6.Teraz kilkamy Edycja --> Zdefiniuj wzorek

7.Podpisujesz go i klikasz OK

8.Otwierasz ten obrazek co ma na nim być wzorek

9.Teraz w warstwach klikasz Te kółeczko Czarno białe :stuck_out_tongue_winking_eye:

10.I wybierasz Wzorek i oczywiście szukasz swojego

  1. Jak jakieś pytanie to pisz :smiley:

Tutorial Sicu :smiley:

A da się dowolnie zmieniać kolor wzorka gdy go się używa?

tzn kiedy ?

no jeśli mam tło powiedzmy czerwone i chce dodać wzorek, który wcześniej (tak jak napisałeś w poradniku) zrobiłem biały to czy przy dodawaniu wzorku na to czerwone tło można zmienić kolor wzorka na inny czy po prostu za każdym razem muszę tworzyć odpowiedniego koloru wzorek?

musisz tworzyć chyba

Możesz wypełnić wzorkiem pustą warstwę, wczytać zaznaczenie (Zaznaczenie > Wczytaj zaznaczenie…) i wypełnić dowolnym kolorem (Edycja > Wypełnij…)