Grafika PCI-E na 4CoreDual-SATA2 P2.2

Problem: moja mobo poza AGPx8 ma cuś takiego jak ‘PCI Express Graphics slot (@ x4 mode)’ :smiley: W niedługim czasie (ca. 6 m-cy) planuję wymianę sprzętu (ale bez fajerwerków), więc zastanawiam się nad kupnem karty graficznej PCI-E za π razy oko 300 zł. Teraz tylko pytanie - jaką (myślałem o GT240)? Wiem, że do czasu zmiany płyty głównej będzie się dławić, jeżeli w ogóle karty dedykowane PCI-E x16 polecą na x4, ale na moim X1950Pro dusi się trochę GTA IV :wink: Warto się w to w ogóle bawić? Z góry dzięki za rady.

Jeśli ten PCI-E faktycznie jest x4 to nie ma co się bawić bo po prostu slot jest krótszy niż w x16 i karta nie będzie pasować, a o kart na x4 nie widziałem :wink:

a widziales ta plyte? jest w Google…

@Autor, karta pojdzie, ale jak sam piszesz bedzie chodzila na ‘pol gwizdka’ - wlasnie ze wzgledu na elektryczne pci-e x4 (fizyczne jest jak najbardziej kompatybilne z pci-e x16) - jednym zdaniem, nie warto sie bawic, chyba ze planujesz wymiane plyty w najblizszym czasie

Slot jest pełnowymiarowy, lecz pracuje w wolniejszym trybie, więc teoretycznie nie powinno być problemu z działaniem karty graficznej, jedynie byłaby mniej wydajna.