Grafika się poważnie grzeje ;(

Witam, zaczne od poczatku, podkręciłem grafike (Galaxy Geforce 7600GS Zalman) o ok. 30% i przez 2 tygodnie było super, dziś zaczęły się problemy, pomine to wszystko, ważne, że ta karta nagrzała się najdalej do 60*C podczas grania w GTA, ekran zrobił się zielony, wyłaczyłem komputer i włączyłem i nie pomogło, poczekałem chwile żeby się ochłodziło to jest ok. Oczywiście jak zobaczyłem jak karta ma 55*C momentalnie dałem standardowe takowania, jednak nic (!) nie pomogło, pomyślałem że czujnik sie kopnął i to olałem jednak teraz wiem, że ta karta się tak grzeje, a nie powinna, kiedyś było max 38*C w stresie. Czy coś się skopało (Zalman)? Wiem tyle że wiatrak się kręci a radiatory są :mrgreen: Jak szybko się kręci to nie wiem. Co mam zrobić?

Złączono Posta : 25.05.2007 (Pią) 20:05

Sory tak w pośpiechu zapomnaiłem:

Penium D 2,66GHz, 1GB ram, Amacrox AX400-PNF, Galaxy GF 7600GS.

A kurzu nie nazbierało się czasem w budzie :?:

Właśnie też tak pomyślałem i odkreciłem bude i kurz przegoniłem na zewnątrz :stuck_out_tongue: Wywaliłem jakąś karte (chyba modem) co była na slocie obok wiatraka grafy i nie pomogło.

przeczyść chłodzenie karty, ewentualnie zdejmij, usuń starą pastę termoprzewodzącą nałóż nową i załóż chłodzonko :slight_smile: a jak nie to wymień je na coś lepszego :wink:

Coś nie bardzo mi podchodzi zdejmowanie tego wszystkiego ;/ Paste bym musiał kupić, niezabardzo sie na tym znam, chłodzenie nowe kupić? Przecież Zalman jest podobno dobry… Dziwne czymu przez tyle czasu było ok i nagle taka temperatura.

heh też mam 7600GS i też mi się zaczeła przegrzewać może to jakaś od nich “wrodzona” wada ! :stuck_out_tongue: szajs hehe

[quote="//

.$//!|_3"]heh też mam 7600GS i też mi się zaczeła przegrzewać może to jakaś od nich “wrodzona” wada ! Razz szajs hehe

arctic silver 5 ~15zł KLIK

samo chłodzenie jest dobre ale bez dobrej pasty jest do niczego… o ile się nie mylę to te chłodzenie na karcie jest z aluminium… jak masz kasę to zmień na czystą miedź albo na:

http://www.allegro.pl/item199296351__za … _vga_.html

[quote="//

.$//!|_3"]“wrodzona” wada ! Razz szajs hehe

Kupno nowego chłodzenia odpada, nie bede kupował jakiegoś wiatraka za 1/3 wartości karty bądźmy poważni :expressionless: Paste może i kupie tylko jak ją założyć?

no może coś poprubuje dzięks… :wink:

No ba! 65*C i sie trzyma twardziel.

normalnie :stuck_out_tongue: zdejmujesz chłodzenie, usuwasz z rdzenia i chłodzenia karty starą pastę (może być nawet zmywacz do paznokci :stuck_out_tongue: ) nakładasz nową (mała ilość i rozprowadzasz ją tylko na rdzeniu karty jakimś płaskim przedmiotem - np kartą doładowania) i zakładasz chłodzenie :wink:

Wygląda na prostą czynność, a i tak coś zepsuje :stuck_out_tongue: Dobra pomyśle nad ta pastą i ją kupie, a narazie jak zmniejszyć ta temperaturę? Bo pasta przyjdzie najwcześniej we wtorek/środe (optymista jestem) ale do tej pory musze w coś grać, a boje sie że coś sie spali :stuck_out_tongue:

hmm moze ustaw jakiś nawiew powietrza na kartę? przy 60*C raczej się nie spali :stuck_out_tongue:

Nie mam żadnego wiatraka, mogę odkręcić obudowe, ale mam kompa w takim miejscu gdzie wnętrzności moga być narażone na uszkodzenia :stuck_out_tongue_winking_eye: Dobrze, że przy 60*C się nei spali, teraz jestem spokojny, ale zdenerwowany z powodu zielonego ekranu ! :stuck_out_tongue_winking_eye:

raczej nic nie da :stuck_out_tongue:

Ford procesory GPU to nawet do 130*C dochodzą … to jest ich granica …

A jeśli by się miało spalić to będzie pisk i gra zwolni … ale nic nie powinno się stać …

A co do chłodzenia to daj znać jak będzie po wymianie pasty …

No i pamiętaj że dobre pasty wygrzewają się ze 100 godzin (naprawdę tak dużo ?? :? )

nie :stuck_out_tongue:

nom jak nic nie pomoże to zostaje wymiana chłodzenia… a może masz kartę za mocno podkręconą?

nom :] nowe karty są zabezpiecozne aby w czas je odłączyć :slight_smile:

Miałem, ale dałem standardowe zegary.

Że co robią?

To powiedz mojemu żeby przy 60*C nie robił zielonego ekranu :stuck_out_tongue:

no wygrzewają - czyli osiągają maxymalne właściwości termoprzewodzące :stuck_out_tongue: