Grafika w nowym PC

w plytach aourusa jak aktualizuje sie przez program z poziomi win 10 to mozna z servera pobrac mysle ze jak wszedlem w bios to pobralo z servera ale zebym nic nie widzial ze ten bios sie aktualizuje chociaz to i dobrze bo i tak to chcialem robic

wracajac do grafiki co z nia robic oddawac na gwarancje bo ona ma okolo tydzien czy “czekac i obserwowac”

Napisałeś przecież, że po odinstalowaniu sterowników wszystko wróciło do normy. Zakładam, że WU sam zainstalował stabilne sterowniki? Skoro była to wina sterowników, to nie masz czego reklamować.

tak racja tylko obawiam sie ze moze to wrocic ale nadal mnie zastanawia fakt ze te same stery do grasfiki mialem przed formatem i nic sie nie dzialo wgl jestem zdziwiony ze sterowniki moga tak odpier****

Ciesz się, jeżeli szybko wróci lub karta padnie to oddasz, mniej fajnie gdy po gwarancji będzie zgon. :slight_smile:

ile jest gwarancja 2 lata standardowo ?

Tak 24 miesiące, aczkolwiek niektóre firmy dają 36. Sprawdź dany model w Twoim sklepie.

super mam 36 miesiecy

Dziwne, może na płytach Gigabyte takie cuda są możliwe. Aktualizacja bios to duża sprawa, wiele rzeczy może przestać działać, po update najlepiej jest przywrócić ustawienia fabryczne bios. Potem należy wprowadzić właściwe (Nasze) ustawienia i zapisać bios. Niektóre UEFI dają możliwość zapisu wszystkich ustawień do profilu OC, wtedy po kolejnej aktualizacji nie trzeba ręcznie wprowadzać tylu zmian, wystarczy wczytać Nasz profil.

Nie tylko. Poszukaj w sieci ile jest poradników jak powstrzymać automatyczne aktualizacje BIOS przez Windows Update. Nawet niedawno taki poradnik podsyłałem jednemu z forumowiczów, bo najnowszy BIOS robił jakieś cyrki ze sprzętem, temat znany od dawna, a producent nic z tym nie zrobił. U mnie MSI na szczęście nie aktualizuje się samo.
Co do ryzyka, to nie jest ono takie duże jak jeszcze kilka lat temu. Teraz każda praktycznie płyta ma możliwość cofnięcia aktualizacji (dualbios)

Ja też mam MSI może dlatego nic takiego mi się dotąd nie przydarzyło.

Jeszcze jedno pytanie a w zasadzie problem dotyczacy znow tego pc(pisze tu zeby nie spamic tematami)

mam od obudowy podpiete usb tak jak na zdjęciach i problem tkwi w tym ze jedno usb dziala a drugie nie raz na jedna wlaczenie kompa zadzialal…
co z tym robic?