Grafika w nowym PC

Ehhh juz powoli brakuje mi słow na ten sprzet co ma tydzien

wiec tak wczesniej mialem probelm z fifa rozwiazalem go instalujac ponownie windowsa i instaowalem wszystkie sterowniki itd itp oczywiscie kompa mam caly dzien odpalonego na 3 monitorach postanowilem uruchomic ponownie kompa bo instalowalem stery ktore tego potrzebowaly i po wlaczeniu kilka sekund git wszystko dziala i sie zacina ekran totalny lag nawet oswitlenie kompa zlagowalo poczekalem chwile myslac ze to minie (nie mineło) wylacylem kompa trzymajac 8sek power wlaczylem jeszcze raz i bylo git tylko w polowie ekranu srodkowego tak jakby prawa czesc poszla lekko w gore i wylaczylem komputer w windowsie naciskajac uruchom ponownie i teraz no signal na wszystkich ekranach probowalem przepiac na jeden monitor nic ( dodam ze to sie stalo kiedy juz zzainstalowalem sterownik do karty graficznej amd ultimate czy cos takiego … wylaczylem kompa i wyjalem karte cala ciepla ale nie palila sie pod rekami …

myslicie ze karta umarla

oddac na gwarancje czy jakies inne porady

dodam ze diody(o bledach) na plycie glownej sie nie swieca a z poczatku wiatraki od grafiki sie krecily

PC
ryzen 5 3600xt
gigabyte and radeon 5700xt(grafika na vertical gpu od phanteks)
gigabyte aorus b450 pro
obudowa phantek eclipse p600 ( chlodzenie ma pozadne)

system generalnie odpalil bez grafiki na plycie jest wejscie na hdmi nie wiem czemu obraz nie odpala po podpieciu monitora

oczywiscie dioda vga na plycie sie swieci

wlozylem karte graficzna kiedy ostygla i bylo wszystko okay zainstalowalem ten sterownik i znow jeden ekran sie wylaczyl i kompletny lag wyswietlil mi sie teraz blue screan ze to urzadznenie napotkalo peoblem i komp sie zrestartowal jeszcze raz sie tak stanie to raczej oddam grae na gwarancje
bo cuda sie dzieją

Bo nie ma karty graficznej. Płyta ma tylko złącze HDMI, ale grafika musi być: albo osobna (jak u Ciebie) albo wbudowana w procek (3600XT jej nie posiada).

po crashu windowsa odinstalowalo mi sterownik do grafy mozliwe jest ze to on jest winowajca calego zamieszania mimo ze jeszcze wczoraj przed formatem systemu mialem ten sterownik i wszystko bylo okay czy moze cos koliguje z nim ?

Możliwe, każde narzędzia do podkręcania karty, czy autorskie sterowniki sa ryzykiem. Było, że przegrzewały się. Natomiast na sterowniku W10 powinna działać stabilnie. :wink:

Teraz włączyłem kompa i znów jakieś migania ekranu

Czy takie parametry jeśli chodzi o gpu są prawidłowe

Podepnij do innego monitora, jak będzie, to odpal linuksa na lice CD, jak będzie, to karta padła.

W bios masz aktywne profile pamięci X.M.P? Przetestuj działanie gier na pojedynczym monitorze i jeśli nic się nie będzie działo, później dopiero uruchamiaj gry w konfiguracji z wieloma monitorami.

Jeśli gram to tylko na 1 monitorze a dwa inne służą do innych celów nie obciążają gpu tak jak granie na 3 monitorach

?nie rozumiem

Jak narazie po odinstalowaniu sterowników jest wszystko okay

A co do biosu to jak wchodziłem żeby zrobić boot na pendrive to mi się automatycznie zaktualizował

Bios nie aktualizuje się automatycznie, chyba że wymusisz taką opcje w programie fleszującym to rzeczywiście ten sam pobierze sobie bios z sieci i wykona update. Nigdy płyta bez nadzoru samodzielnie nie dokona aktualizacji, coś Ci się pomyliło albo bios się zresetował gdy miałeś problemy i pc Ci się zawiesił.

wlasnie tez mnie to zastanowilo przed formatem mialem wersje f40 czyli ta standardowa przy plycie pozniej wchodze w specyfikacje pisze f50

no tak no i teraz sprawdzilem jest f50 cuda na kiju

BIOS sam z siebie może nie (chociaż teoretyczne IME mogłoby), ale Windows może zaktualizować BIOS z WU :wink:

nie no co ty z wu to nie zaktualizuje