Grafika z radiatorem - czy można dołożyć wentylator?

Witam. Mam takie głupie pytanie:

Mam grafikę z radiatorem i mam kilka wiatraczkó. Czy mogę “własnym sumptem” dołożyć wentylator do takiego radiatorka?

Jak to zrobić? (czym i do czego przymocować?) I najważniejsze czy to ma sens?

Drugie pytanie: Czy dołożenie wentylatora do obudowy ma sens gdy mój komputer działa bez ścianki bocznej?

Dość często coś tam zmieniam więc zdjąłem “na stałę” ściankę boczną. Czy dołożenie z tyły wiatraczka wyrzucającego powietrze na zewnątrz pomoże w obniżeniu temperatury?

Pozdrawiam

  1. Ja bym wywalił te co tam są w przyczepił jakiś jeden duży i wydajny. Sam tak miałem i było dobrze.

Karty graficzne z samymi radiatorami bez wentylatorów są stosowane w kompach które nie są zbytnio obciążane (kompy biurowe ,itp.) urzywając kompa do gier i bardziej wymagających pragramów graficznych wskazane jest aby “grafika” posiadała wentylator , jeżeli na grafice jest standartowy radiator to wentylator do niego mocuje się za pomocą wkrętów , wkręcanych między “płytkami” radiatora , jeżeli to jakiś “wymyślny” radiator to można dokupić całe chłodzenie montowane na śledziu w slocie pod grafiką , ale taniej wyjdzie kupienie standartowego radiatora takiego do którego nie będzie problemu przykręcenia wiatraka.

Moja karta wyglada tak i nie widzę tam żadnych możliwości dokręcania czegokolwiek. Dlatego myślałem o jakimś “doczepieniu” wentylka :slight_smile: ale oczywiście twój pomysł z chłodzeniem montowanym od dołu może być najlepszy.

Pozdrawiam