Grafika za~300 zł z X-KOM.pl

Witam,

Planuję modernizację mojego komputera. Aktualna specyfikacja:

MOBO: GIGABYTE GA-H55M-S2H

CPU: Intel Core i3 530

RAM: Kingston 2 GB DDR3 1333 MHz

GPU: GeForce 210 512 MB 64-bit

PSU: Fortron FSP400-60MDN

Planuję zakup Sapphire Radeon HD6670 1024MB 128bit Lite lub nieco droższej ASUS Radeon HD6670 1024MB 128bit. Którą z tych dwóch wybrać i dlaczego? A może coś innego? Zastanawiam się także nad nieco tańszą wersją z DDR3, bo rzadko gram, a dokupiłbym także RAM.

Ahahahaha sam jesteś tutaj nie porozumieniem kieruj się wielkością pamięci jasne to kupi ten sam syf jaki już ma czyli geforce 210 szyna 128-bit? Odwal się od niej bo sam mam i jest wystarczająca,a ważniejsze jest jaką ilość tekstur może przetworzyć wystarczy wpisać w obrazkach google np 6670 gpu-z, albo zajrzeć na ranking gpu według benchmark.pl

@womperm

Musi być koniecznie z X-KOM, bo w lutym będę mieć bon do tego sklepu na kwotę ~300 zł.

6670 to karta na poziomie wydajności HD4850 więc da radę.

@igrek

Ok, a jaka jest różnica w wydajności pomiędzy wersją DDR3 i DDR5? Który producent zastosował w miarę ciche chłodzenie?

Różnicy odnośnie chłodzenia niestety nie jestem w stanie opisać ponieważ nie miałem styczności z żadną z tych kart, możesz poszukać recenzji ewentualnie testów, co do pamięci to najzwyczajniej w świecie GDDR5 są szybsze aniżeli GDDR3 wedle wikipedii GDDR5 są około 3 razy szybsze od GDDR3.

Około 15-20%, ale dużo zależy od konkretnej gry. Najlepszym wyborem byłby Radeon 7750 (koniecznie GDDR5), którym w normalnych sklepach kosztuje ~350-360zł. Ogromna różnica wydajnościowa w stosunku do R6670. Do lutego jeszcze trochę czasu, może ceny niektórych modeli ciut spadną, a x-kom poszerzy ofertę.

Tutaj świeży test kart do 500zł:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/te … l?page=0,0

@freedom

OK, a HD7750 występuje tylko w wersji DDR5 czy DDR5 i DDR3? Rozumiem, że mój zasilacz wystarczy do tej karty?

GDDR5 i GDDR3 (czasem oznaczane jako DDR5 i DDR3). Radeony 7750 (GDDR5) występują tylko w wersji 1GB, a wszelkie cuda z 2GB pamięci mają na 100% pamięć GDDR3. Tutaj uwaga, bo tańsze wersje z 1GB również mogą mieć GDDR3, trzeba dokładnie czytać opis karty.

Testu R7750 z GDDR3 próżno szukać w sieci, ale natrafiłem na jakieś pojedyncze wyniki, w których ta wersja miała zaledwie ~65% wydajności normalnego R7750 GDDR5. Także koniecznie zwróć na to uwagę.

Zasilacz wystarczy bez problemu.

Ok, dziękuję za odpowiedź. Do zamknięcia.