Grafika zacina się, tnie

Witam,

Szukałem na forum, lecz nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Problem polega na tym, że podczas przewijania paskiem do przewijania stron, czy folderów obraz się ścina.

Jeśli chodzi o strony to głównie te większe portale, bo małe, schludne strony chodzą ok, jednak te większe nie, a jest to uciążliwe.

Z paskiem przewijania w Windowsie jest to samo, gdy kliknę na pasek i szybkim ruchem zacznę zjeżdżać na dół…

Pojawia się wtedy takie coś jak na screenie niżej:

http://img846.imageshack.us/img846/1153/scina.jpg

Zlewanie się nazw plików, folderów itp.

Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam laptopa HP Pavilion dv7, karta graficzna ATI Radeon 3200 HD (sterownik z daty: 2011.03.08)

Jeśli chodzi o sterowniki to grzebałem, instalowałem inne itp. nadal to samo.

Wiem, że Windows 7 posiada DirectX11, ale zainstalowałem 9 - też nic nie pomogło.

Może problem leży gdzieś indziej, gdzie nie szukałem?

Czekam na wszelaką pomoc.

Pozdrawiam.

Spróbuj wyłączyć wszystkie dodatki graficzne w Twoim systemie i sprawdź wtedy czy to samo się dzieje. Kliknij na moim komputerze i wybierz zakładkę “Właściwości”. Potem zakładkę “Zaawansowane ustawienia systemu”, teraz zakładka “Zaawansowane”. Tam wybierz zakładkę “ustawienia” w oknie "“Efekty wizualne, planowanie zużycia procesora…” Tam ustaw opcję “Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności”.

Zrobiłem tak jak mówiłeś i gdy wchodzę do jakiegoś dysku to komputer myśli i myśli i nie chce wejść.

Chciałem przywrócić poprzednie ustawienia, to samo nie mogę wejść.

Co jest?

Tylko, że ja mam 64 bit, a nie mogę tego znaleźć.

Ps. Aha i to co napisał kolega w drugim poście o zmianie efektów. Teraz nigdzie nie mogę wejść do folderów, ani zmienić tego… nawet w trybie awaryjnym

Dobrze, wszystko pobrane, tylko jak ja mam usunąć te sterowniki?

Posłuchałem się kolegi - Starchris i nie wchodzi mi w ogóle do folderów…

Jak to przywrócić?

temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/scinanie-grafiki-t443244.html

Odinstalowałem sterownik ATI, uruchomiłem program do usuwania sterowników, ale nie wiem co tutaj wybrać, screen poniżej:

http://img851.imageshack.us/img851/2360/888wl.jpg

Zrobiłem wszystko pokolei tak jak napisałeś.

  1. Usunąłem sterowniki ATI.

  2. W trybie awaryjnym użyłem programu do czyszczenia pozostałościach po sterach.

  3. Zainstalowałem sterowniki 64bit, które mi podałeś

Lecz tu już widzę problem, max rozdzielczość jaką mogę ustawić to: 1152 x 864, na starszych mogłem 1440 x 900. Tnie się nadal.

Mam 3 opcje niedostępne, jak mam je uruchomić?

zrobione krok po kroku

screen

http://img96.imageshack.us/img96/8600/ssssqe.jpg

Temperatury

Procesor: 64* C

Procesor nr1: 73* C

Procesor nr2: 73* C

Laptopa mam dopiero rok czasu.

Nie czuć żeby się grzał itp.

Temp. Grafiki nie mogłem odnaleźć, gdzie ona jest?

PS. Da radę przywrócić poprzednie stery? Tam przynajmniej miałem większą rozdziałkę i tak nie muliło

Szukam i szukam tej temp. w tym programie i nie mogę znaleźć.

Poprzednio sterowniki były pobrane ze strony bodajże HP

Więc tak, doradzili mi tez pobrac program Slimdirvers, znalazło automatycznie sterowniki do karty graficznej i pobrano - mam juz poprzedni wyglad :slight_smile:

w dxdiag przyśpieszenia są włączone, ale nadal ten problem z tym przewijaniem nie został rozwiazany hm…

dzięki wielkie!

czekam :slight_smile:

pozdrawiam

O to czy odinstalowałem poprzednie sterowniki, to raczej nie :confused:

Jeśli chodzi o ten program, to zaktualizowałem wszystkie braki jakie mogły być.

Zaznaczyłem opcję w Wydajności

Screen z program do temp. (nie widzę tego)

beztytuukqr.jpg

Jak mam usunac te sterowniki ATI? tym programem w trybie awaryjnym, później ponownie zaktualizowac tym programem?

Hm, poradzono mi także postawić system od nowa, bo możliwe, ze to po jego stronie jest jakiś syf?

Możliwe?

Laptopa dostałem od brata ponad tydzień temu.

Wcześniej siedział na tym systemie od października.

Hmm, a jeśli chodzi o wersję systemu Windows 7 to jaką najbardziej polecasz?

Mam teraz Ultimate.