Grafika zintegrowana i GeForce GT520

(Kamil18w) #1

Witam. Wysłałem zepsuty komputer na gwarancje. Stwierdzono że zepsuła się płyta główna. Wymieniono ją na: Gigabyte GA-H61M-DS2 która ma zintegrowaną kartę graficzną. I tutaj prosze Was o pomoc… Chciałbym korzystać ze swojej karty która jest w slocie PCI (karta to; NVidia GeForce GT520) Lecz nie wiem jak ją przełączyć. W menedżerze urzadzeń jej wogóle nie wykrywa… Zastanawiam się czy wogóle ją podpięto? Prosze o szybką odpowiedź.

(Aaa00000) #2

Po podłączeniu monitora do tego GT520 zintegrowana karta powinna się sama wyłączyć. Jeśli to się nie stało należy ja ręcznie wyłączyć w biosie.

(Kamil18w) #3

Gdy podłącze monitor do GT520 to wogóle nie reaguje… Jak wyłączyć w biosie tą zintegrowaną karte?

(Damian Grzeli) #4

klik

(Kamil18w) #5

Niestety nic nie pomogła zmiana na PEG… Jest również opcja IGFX ale ustawienie jej nie uruchamia monitora z karty GT520…

(Damian Grzeli) #6

http://www.hotfix.pl/zmiana-karty-grafi … e–a74.htm

(Kamil18w) #7

Zrobiłem tak jak w tych linkach podales. Tzn wyłączyłem kartę graficzną zintegrowana ale teraz nie działa żadna… Po podłączeniu do jednej lub drugiej nie ma obrazu. Gdy komputer się włącza to pika 3 razy. Co dalej robić?

(Aaa00000) #8

Przeczyść (najlepiej sprężonym powietrzem) styki na karcie i port

Jeśli nadal nie ma obrazu to pożycz od kogoś inną kartę graficzna i spróbuj ją podłączyć, bo możliwe,że Twoja jest uszkodzona.

(Agatonster) #9

kamilwasik94 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Kamil18w) #10

Nie dałem rady przeczyścić styków ponieważ mam plomby na komputerze. Udało mi sie to “obejść” i stwierdziłem że panowie w serwisie nie wpieli poprawnie karty graficznej dlatego nie działała… Temat mozna zamknąć, wszystko śmiga aż miło. :slight_smile: