Grafika?


(ruhig$pinne) #1

Wyczyściłem całą obudowę od środka, wszelkie kable i po wcześniejszym odłączeniu wszystkiego i wyjęciu z obudowy. Po złożeniu i włączeniu komputera monitor nie odbiera sygnału. Próbowałem przez VGA, przez HDMI i nic. Powtórzyłem próby na telewizorze i tak samo, bez efektów. Płyta główna(asus f2a55) ma małą lampkę, która się włącza po włączeniu pc, także chyba z nią wszystko w porządku. Wentylator od grafiki(gigabyte gtx 650 2gb) działa, także grafa chyba też w porządku. W czym jest problem?

 

Wszystko czyściłem na sucho, monitor i tv sprawne, kable VGA i HDMI również.


(nietopyrz) #2

Może zapomniałeś podpiąć wtyczki 6 pinowej od zasilacza do GPU?


(ruhig$pinne) #3

Jest, jest. Bez zasilania by wentylator nie chodził.


(Odyniec_Stary) #4

Wyjmij baterię od biosu na kilka minut i włóż ponownie.  Czasem tak się dzieje, że przy wyciąganiu podzespołów bios “głupieje”. 

 

 


(ruhig$pinne) #5

Niestety to nie pomogło.


(nietopyrz) #6

Jeszcze raz wszystko rozłóż na części i poskładaj zaczynając tylko od niezbędnych elementów (np. 1 kość RAM, karta zintegrowana) i ewentualnie dokładając kolejne. Przedmuchaj, przeczyść gniazda i złącza RAMu i GPU. Kartę możesz też sprawdzić na innym komputerze, jak masz możliwość.


(ruhig$pinne) #7

Myślałem, że nie będę musiał tego robić, ale jak ty też mi proponujesz to jutro rozbiorę,poskładam wszystko na nowo i dam znać. 


(nietopyrz) #8

Standardowa procedura, jak nie zna się przyczyny. Powodzenia!


(Odyniec_Stary) #9

Sprawdziłeś czy jest obraz po podpięciu pod zintegrowaną w procesorze kartę?


(Dimatheus) #10

ruhig$pinne , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie, na przykład: " Brak obrazu na monitorze po czyszczeniu komputera". Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus