Grafiki noworoczne

Grafiki wykonane w GIMP-ie od zera


Edit: Radek68
Pierwszy post w wątku nie powinien być „do usunięcia”, więc wrzucam tu grafikę z dalszej jego części:

2 polubienia

@betmariss Wow, super! Można gdzieś udostępnić?

@blumberplumber Można :slight_smile:
Aczkolwiek może wstawię jeszcze coś bardziej eleganckiego, jak mi się uda wykombinować, ale to już nie dziś, najwcześniej pojutrze

1 polubienie

Czy to ja zrobię, to nie wiem. Tak się tylko zapytałem.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

OK, w takim razie usuwam

Nie zdążylem skopiowaç. ;(
@krystian3w wiezz co? Ktos coś próbuje przygotowĆ i się tym pidzielić. Robi to tak, jak potrafi. Ty fo tak trochę znehowałeś moim zdaniem.

@betmariss Przygotuj coś innego i spróbuj jezzcze raz. Ludzie są rózni. Woem to sam, bo prowadzę kanał YouTube i również dostaję negatywne komentarze.

2 polubienia

Witaj @betmariss

Twoje grafiki wyglądają na bardzo porządnie przygotowane. :+1:
Mnie się podobają :slight_smile:
Na pewno zajęło to trochę czasu i wymagało wyobraźni
Ja to co najwyżej mogę zrobić ikonkę w Google Docs :wink:

Uważam, że powinnaś tworzyć grafiki dalej i nie przejmować się nieodpowiednimi wpisami na ich temat

@blumberplumber mam skopiowane jak chcesz

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile: jednak sama doszłam do wniosku, że były dość słabe :frowning: Może uda mi się zrobić coś lepszego, to wtedy tutaj wstawię, ale nie wiem, czy zdążę

1 polubienie

Skoro jednak nikt nie usunął tego wątku, to wrzucam nową grafikę:
https://i.ibb.co/N9S2b8P/NW2a.png
Czy teraz ujdzie?

2 polubienia

Mi się osobiście ten retro efekt typu „z Painta” podobał. Może taki retro sentyment. Maluj dalej.

O ile pamiętam to były prace w Gimp? Wypróbuj też Krita | Digital Painting. Creative Freedom. to program znacznie nowszy od Gimp i ma bardziej intuicyjny i przemyślany interfejs. Sam jestem wieloletnim użytkownikiem Gimp i uważam, że warto choć trochę poznać oba te programy.

1 polubienie

Wydaje mi się, że Krita jest raczej programem skierowanym do osób zajmujących się głównie digital paintingiem. Dawno temu zainstalowałam ją na chwilę, ale wtedy była jeszcze niedopracowana. W każdym razie ja nie maluję i raczej nie zamierzam. Musiałabym mieć tablet z wyświetlaczem, bo ten zwykły, tani Wacom Bamboo, u mnie się nie sprawdził. Może mam jakiś dziwny problem z koordynacją, nie wiem. Tak właściwie, to najbardziej lubię Inkscape i może spróbuję teraz jeszcze coś w Inku wykombinować

Fakt zastosowania są trochę inne, ale w Krita warte uwagi są np Layer Styles, czyli efekty których widzę że chętnie używasz w Gimp. W Krita możesz je edytować „na żywo”, podobnie jak w Adobe Photoshop.

Ostatecznie wiadomo pracujesz w tym, co bardziej ci odpowiada :slight_smile:

A ta Krita ma w ogóle jakieś aktywne forum pomocy?
@Edycja:
A odnośnie stylów warstw, to w GIMP właściwie ich nie ma. Jedynie „rzucanie cienia” i kombinowanie z różnymi trybami oraz krzywymi kolorów. Jest tylko skrypt dający namiastkę stylów: Layer effects, aczkolwiek przy tamtych pracach nie używałam. Wszystkie efekty były „na piechotę” :wink:

Na szybko znalazłem https://krita-artists.org/ wygląda na dosyć aktywne. Jest też serwer Discord Krita z ponad 6000 osób w tym ponad 1000 online, myślę że jest nieźle. Oczywiście nie umniejsza to GIMP’owi który ma może nawet większe wsparcie.

Fakt, że społeczność skupiona jest głównie na malowaniu

edit:

Myślałem, że to były właśnie było robione skryptem „layer effects”. No jeżeli robione były ręcznie to szacun, nie mam wiecej pytań:) może pownnaś zostać przy Gimp;)

1 polubienie

https://i.ibb.co/ftvJmNh/retro.png - takie retro może być? Czy to jednak przesada? Jak przesada, to usunę :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@betmariss Nie usuwaj grafik, bo są ładne.
Nie ma co przejmować się opinią daltonistów.

3 polubienia

ladne, mi się podoba :slight_smile:

2 polubienia

@betmariss mi się też podoba.

2 polubienia

Myślę że trafiło by również w gusta pewnych retromaniaków z RetroGralnia czy z Loading :department_store:

1 polubienie