Grają dwa głośniki w zestawie 5.1


(Siemin9310) #1

Witam!

dziś kupiłem głośniki tracer macarena 5.1 i gdy odtwarzam coś w winampie i innych odtwarzaczach to wszystko gra pięknie działa 6 głośników ale gdy w coś gram i odtwarzam filmiki na youtube to graja tylko dwa małe głośniczki :/. W panelu sterowania ustawiłem głośniki systemu surround sound 5.1 i tak samo zrobiłem w moich sterownikach dźwięku ustawiłem opcje 6CH Głośnik.

Płyta główna ABIT IS7-E2/E2G/E2V

Karta dźwiękowa Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3]


(Agatonster) #2

Siemin ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Longhorn2009) #3

Jeśli w grach masz dźwięk stereo (nie surrond 5.1) to nic dziwnego, że grają ci tylko 2 głośniki + subwoofer.

Musiałbyś mieć w opcjach karty muzycznej opcję odpowiedzialną za przerabianie dźwieku 2.1 do 5.1, wtedy zawsze grałyby wszystkie głośniki.


(Pikouko) #4

to ja moze podepnę się do tego tematu...

też mam taki problem tyle że mi cały czas grają dwa głośniki i subwoofer i w grach i w filmach i podczas odtwarzanie muzyki... myślę, że to wina sterowników... zainstalowałem te które miałem dołączone do płyty głównej tak jak w opisie i nic... możecie coś poradzić? w starym komputerze wszystko grało ok.

Karta dźwiękowa: SoundMax Integrated Digital HD Audio.

System aktualnie windows xp professional 32bit

możecie jakoś pomóc? :slight_smile:

Pozdrawiam


(Tomekw8731) #5

weź zobacz czy w ustawieniach sterowników nei masz zaznaczone że posługujesz się głośnikami 2.1 realteku tak jest że sam sobie wybierasz w jakim otoczeniu i na czym słuchasz i bankowo jest wybór 2.1 5.1 2.0