Grand Theft Auto IV nie działa na Windows 8.1

Witam kupiłem sobie na Steam Grand Theft Auto IV normalnie pobrałem zainstalowałem wciskam przycisk “Graj” uruchamia się okno logowania do Social Club’u loguje się wciskam “Play” okno Social Club znika i nic się nie dzieje. Mój sprzęt to 

Intel core i3

4GB RAM

Intel® HD Graphics 4600 (1,5 GB)

Windows 8.1 64Bit

 

Minimalne wymagania gry:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz / AMD Athlon X2 64 2.4Ghz lub lepszy
  • Karta Graficzna: 256MB NVidia GeForce 7900 / 256MB ATI Radeon X1900 lub lepsza
  • DirectX: wersja 9.0c
  • RAM: 1,5 GB RAM
  • Miejsce na Dysku: 16 GB
  • System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (32/64 bit)

proszę http://lmgtfy.com/?q=gta+4+windows+8.1+fix

coś powinno się znaleźć.

A zalogowałeś się do social club ?

Tak zalogowałem się do Social Club

Ehh z tego co widzę to każda gra Ci się tnie. Masz kosiarkę i chcesz żeby działała jako kombajn. To jest jak kopanie się z koniem. Skoro w każdej z tych trzech gier Masz podobny problem to znaczy, że laptop jest za słaby. Na nic się zda to jaki masz zegar w procku, ile ram w karcie graficznej( który jest wspoldzielony z systemem). Twój laptop jest za słaby i nic Ci nie pomoże. Ewentualnie jak chcesz dalej żyć w przekonaniu, ze Twój laptop się nadaje, to kup jeszcze 4GB ramu. Może ścinek takich mieć nie będziesz bo system będzie miał więcej pamięci do dyspozycji. Ją na swoim Starym laptopie gdzie miałem pro cel 4 rdzeniowy i kartę hd z radeona bodajże hd 4200 i 6gb raku w systemie ddr3, to GTA 4 ledwo chodziło. Wnioski zostawiam Tobie.

@gwynnbleid Nie do przesady z tym GTA IV. Ja na Intel Core i3 3110M(dwurdzeniowy 2,40GHz), 4GB RAM i Radeon HD7670M płynnie odpaliłem GTA IV i na tym samym sprzęcie(no, dołożyłem kolejne 4GB RAM, ale bez dołożenia podobnie było) pogrywam płynnie w GTA V. Problem autora wynika z innej przyczyny niż sprzęt.

Jeśli masz dedykowaną to ok. Ja miałem zintegrowaną. Coś takiego jak grafika intela. Pamięć współdzielona więc nie mogłem poszaleć. Wybacz, ale radeon 4200hd zintegrowany, a 7670m to chyba trochę różnica.

@gwynnbleid Tak, ale nawet ze słabą grafiką gra powinna chociaż wystartować. Autora problem leży gdzie indziej i wiem co mówię, bo mam GTA IV.