Granie bez płyt?

Witam.

Dużo gram , napędy DVD-RAM nie wytrzymują roku ,czy jest jakaś morzliwośc by grać w gry które bez płyty i kodu nie ruszą.

Dzięki.

Poczytaj o wirtualnych napędach.

kopiujesz zawartość płyty na dysk twardy a później emulujesz tą zawartość w daemon tools np. W grach zazwyczaj są to obrazy płyt ISO,MDF

albo robisz image nerem i pozniej odpalasz przez demona i już : :lol:

Teoretycznie niby tak,a w praktyce to nie działa.Próbowałem.Robiłem obraz płyty i lipa -brak dysku. :smiley: .Potrzebne jest jeszcze coś,ale za to mogę dostać bana :lol:

To zależy jakie dana gra posiada zabezpieczenie :stuck_out_tongue: np.niektóre gry z SafeDisc,SecuRom,StarForce-działają z wirtualnego napędu Daemon Toolsa ,jeżeli gra jest zabezpieczona Tages to można o tym zapomnieć-chodż są i wyjątki,ale trzeba zrobić obraz programem Deamon Tools Pro.Drugim godnym polecenia jest program Alcohol 120%, Nero do zabezpieczonych gier się nie nadaje. :lol:

Nie chcę się spierać.Robiłem obraz płyty C & C Generals Alkoholem 120% z dobrych programów.Gra stara,więc myślałem ,że najnowszy Alkohol sobie poradzi.I nic z tego.Potrzebny jest jeszcze crack :lol: .Inaczej nie będzie działać.Tak więc jeśli człowiek ma legalną grę i chce zrobić sobie płytę zapasową,by oryginalnej za bardzo nie porysować,to i tak crack jest mu niezbędny.Inaczej gra rozpozna płytę jako kopię.I nie sądzę by nawet pełne wersje tych cudownych programów do robienia obrazów płyt sobie z tymi zabezpieczeniami radziły.

Jeżeli mówisz o grze Comand&Conquer Generals-to jest ona zabezpieczona SafeDisc 2.80 i śmiem twierdzić że do zrobienia działającego obrazu płyty wystarczy darmowy Alcohol 52%-widocznie coś żle ustawiłeś w opcjach tego programu,duże znaczenie ma też i nagrywarka.Tak jak wspomniałem wyżej są niektóre zabezpieczenia’’ łatwe’’ do skopiowania jako przykład podam grę Cal Of Duty 4( SafeDisc 4.81)która działa z obrazu :lol: Najłatwiejszym obecnie zabezpieczeniem moim zdaniem jest Securom 7-ostatnio robiłem obraz gry Dead Space(Securom 7.38)gra oczywiście działa z obrazu i w czasie instalacji z tego obrazu przechodzi poprawnie weryfikację klucza przez internet.

Co do stosowania cracków(czego nie pochwalam)to do czego potrzebna jest Ci kopia gry :?: jak grę instalujesz,a potem już nie używasz płyty :?:

Pytanie brzmiało-jak grać bez płyty włożonej do napędu.I w rzeczoną grę,jeśli się jej nie scrackuje,czego też nie pochwalam,to z obrazem płyty( aby oryginału nie porysować),gra nie będzie działać.Z takiej kopii,jeśli ma się oryginalny klucz,da się ją zainstalować,ale grać z tą kopią nie sposób.

Możliwe,ze robię złą kopie(źle konfiguruję alkohola) i dlatego gra uparcie powtarza włóż płytę.

Dobrze zrozumiałem pytanie:’‘granie bez płyty’’-odpowiedż na to jest w drugim poście autorstwa hevet.Oczywiście nie twierdzę że każdą grę da rady skopiować,ale zawsze warto spróbować zrobić kopię bezpieczeństwa.Ale to już offtop można by długo o tym dyskutować. :!: Autor powinien zainteresować się wirtualnymi napędami-wątpię zresztą aby po roku używania padały ciągle napędy(mi jakoś jeszcze żaden nigdy nie padł z powodu płyty)