Granie na komputerze firmowym Dell

Witam, szukam nie drogiego sposobu na sprawienie komputera młodszemu rodzeństwu. Co sądzicie o zestawie komputerowym dell i tym podobnych komputerach firmowych?

 

Link do aukcji: http://allegro.pl/dell-760-c2d-e8400-3ghz-4gb-160gb-dt-windows-7-pl-i4811397130.html

 

Czy taki komputer ze zintegrowaną grafiką poradzi sobie ze starszymi grami typu symulator farmy 2011?

na zintegrowanej, zwłaszcza starej cudów nie będzie

Szukaj jeśli już jakiegoś della z normalną obudową towe, żeby można było tam włożyć zewnętrzną grafikę

Może i by sobie poradził z symulatorem na minimalnych. Chociaż na Twoim miejscu, tak jak zasugerował @WolfX, szukałbym czegoś w innej obudowie, aby dało się tam wsadzić kartę graficzną. Z tą, która jest pokazana na obrazku, mógłby być kłopot.

Ewentualnie możesz zapolować na OLX lub Allegro na jakiegoś używanego składaka, bo można trafić tam na fajne zestawy, np.:

http://olx.pl/oferta/komputer-z-core2-quad-cpu-q6600-2-40ghz-rdzenie-4-CID99-ID7yrNh.html#86a5cdaf3f

Chociaż tu oczywiście jest pewne ryzyko.

Fakt, nie wziąłem pod uwagę wielkości obudowy, dzięki.

Ile mógłbyś maksymalnie wydać na komputer? Ewentualnie można złożyć zestaw z używanych części i rodzeństwo może pogra w bardziej wymagające gry.

Mniej więcej 500 zł wchodzi w grę i wolał bym gotowy zestaw dlatego pytam o takie komputery. Poza grafiką wyglądają całkiem wydajnie i zostaje mi ewentualnie dokupić używaną kartę. Jednak przydała by mi się opinia kogoś kto wie coś na temat takich biurowych zestawów komputerowych, bo nie chciał bym, żeby się okazało, że jego efektywna wydajność nie jest odwzorowaniem opisywanych tam podzespołów. Kolega kupił kiedyś zestaw za 500 zł i w praktyce komputer okazał się bardzo wolny.

Dell co podałeś ma dobry procesor Core 2 Duo, tylko zastanawiam się jaką kartę nisko profilową najwydajniejszą tam włożyć…Jeszcze jest sprawa zasilacza, wydaje mi się, że tam siedzi coś rzędu ~300W. 

Zasilacze w tych obódowach też nie są formatu ATX , grafikę można dać radeona 7750 low profil na pamięciach ddr5 będzie dość wydajna i energo-oszczędna, u znajomego chodzi na dellu , na zasilaczu 250W i tym samym proczesorze E8400

Dzięki za informację, pewnie zrobię tak jak mówisz.