Granie na obcym lanie- software

Witam. Mam problem. Dokładnie szukam programu,który będzie mostem pomiędzy dwoma sieciami LAN. Już tłumaczę:

Ja i kolega mamy własne sieci LAN. Nie możemy ustawić przekierowywania. Chcemy zagrać w No more room in hell (stawianie serwera jak w CS1.6). No i ja nie mogę do kolegi się podłączyć ani on do mnie (mamy własne sieci LAN).

Jaki program może tu pomóc?

PS. Jeśli ktoś tu napisze: Hamachi, to ktoś nie zna jego działania.

Hamachi. Czemu Tobie nie odpowiada, jak nie potrafisz zestawić VPN inną drogą?

A jak mi do tego vpn’a się podłączy, skoro będzie działać w sieci LAN? Mówiłem już: mam niekonfigurowalny router( nie mogę np. przekierowywać portów). On też.

Widzę, że nie zrozumiałeś. Mamy WŁASNE routery, zatem WŁASNE sieci LAN. Nie mogę do jego routera wejść, bo on (chyba) mieszka w Warszawie, a ja gdzieś na północy.

Jeszcze RAZ postaraj się PRZECZYTAĆ moją ODPOWIEDŹ. Jak wspomniałem, że NIE MOŻESZ ZESTAWIĆ POŁĄCZENIA VPN to jeszcze RAZ:

  • czemu NIE DZIAŁA ci HAMACHI.

Co do miejsca jego zamieszkania - chyba nie ma to większej różnicy gdzie mieszka.

@bachus

Cenię za cierpliwość, i spokój :slight_smile: zapewne sam się nie możesz powstrzymać ze śmiechu :)… lubię czytać jak ktoś myśli że ma większa wiedzę od innych ludzi działających w branży.

 

Ja już po przeczytaniu tego “PS. Jeśli ktoś tu napisze: Hamachi, to ktoś nie zna jego działania.” chciałem odpisać, że widocznie ktoś nie umie go skonfigurować, ale odpuściłem ;)…a później ten CAPSLOCK :D 

Dałem się namówić i … przez Hamachi mam problemy z kartą sieciową Wi-Fi. I coś takiego macie polecać?

Z ciekawości - jakie masz problemy z kartą sieciową wifi? Druga sprawa - rozumiem, że szukasz pomocy, więc w jakim celu zarejestrowałeś się na forum, jeżeli nie chcesz podyskutować o problemie i poszukać rozwiązania?

Ok, problem jest taki. Nie mogę połączyć się z Internetem. W opcjach router nie przypisał mi adresu ip. W Menadzerze urządzeń sprzęt do obsługi czegoś(patrz niżej) ma błąd. Windows opisuje to jako brak możliwości połączenia się że sterownikiem. Sterownik dostarczony przez Microsoft. Deinstalacja, wyłączenie, aktualizacja sterownika nie dają efektu. W przypadku aktualizacji cały czas (nawet za pierwszym razem) pokazuje, że sterownik jest aktualny. Pokazuje, żeby odłączyć tą kartę sieciową. Oczywiście jest to niemożliwe (laptop). Wszystko na systemie Windows 8.1 . Nie aktualizowałem do dziesiątki (bo wtedy neta w laptopie nie miałem). Co można zrobić?

Laptop firmy: HP 

Karta sieciowa(Wi-Fi): Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter

Karta sieciowa mająca błąd:

Microsoft Hyper-V Network Switch Default Miniport

PS. Połączenie sieciowe typu “Wi-Fi ->Telefon -> Laptop” działa.

  • założę nowy temat w innym dziale. Może wiedzą jak to naprawić.

Masz Hyper-V zbindowane do karty LAN. Spróbuj testowo most wyłączyć dla Hyper-V, ew. jak nie używasz wyłącz Hyper-V. Jak już będziesz pisać w innym dziale, podaj jakieś dane, żeby nikt nie musiał ciągnąć znowu za język ( już wiemy jaki OS, teraz np. ipconfig /all ).

Wypis ipconfig:

blad.png

I gdy binduje się Hyper-V, wtedy wszystkie inne opcje są wyłączane.

Artykuł w dziale: Problem z Wi-Fi

blad.png

EDIT: Teraz zostaje pytanie: dlaczego tak było?

Postanowiłem sprawdzić, czy hardware jest uszkodzone, zatem uruchomiłem Lubuntu 16.04LTS Live CD. Wszedłem na dobreprogramy.pl. Działało. Uruchomiłem z powrotem Windows i jakimś cudem Steam połączył się z siecią. Wchodzę w przeglądarkę a tu strona google.pl. Windows jest nieobliczalny. Temat do zamknięcia.

Przygoda z Hamachi dla mnie skończyła się.

Zatem zna ktoś inny software, który nie rozwali mi laptopa na 12 godzin?

możesz także na routerze ustawić wirtualny serwer - zasda działania jest prosta, ustawiasz na stałe adres ip i przypisujesz mu port i podajesz koledze swój zewnętrzny adres ip i gracie razem bez żadnych dodatkowych programów.

Wątek zamknięty - muszę iść do operatora i pozyskać login i hasło do routera, następnie przekierować porty, dedyk i koniec.