Granie na Windows 10- wydajność

Hej , czy testował już ktoś z Was może jak chodzą gry na nowej Windzie ?? Jest może jakaś poprawa w wydajności czy nie bardzo ??  Chodzi mi o takie gry jak BF3, BF4, BF Hardline itp… Jak rozumiem żadna z nich i tak nie wspiera nowego Direct X12 …

BF4 śmiga aż miło. Ale na przykład taki Batman Arkham Knight łapie freezy co 3 sek. 

Bf4 chyba nawet o parę klatek więcej niż na 8.1

inne Bfy pewnie podobnie

 

GTA5 też bez problemu

 

Wiedźmin 3 tutaj właśnie sam nie wiem jest chyba porównywalnie z 8.1

 

Batman co ciekawe nie spada poniżej 30fps (poprzednio potrafiło być nawet 12fps ) i nie ma aż takich freezów jak na 8.1 gdzie na średnich nie szło grac a tu na wysokich testowałem choć nie za długo dziś planuję z niego nagrać film na yt

 

Tak żadna z nich chyba nie obsługuje dx12 plus nawet jakby potrzeba jeszcze grafikę która go obsługuje :slight_smile:

 Masz już kartę ze wsparciem DX12. Na natywne produkcje pod DX12 trzeba będzie poczekać. 

Jeszcze jest jeden myk… Bo już zaczynam widzieć pierwsze takie zagrywki marketingu.

 

Kompatybilność z dx12 to nie to samo co faktyczne wykorzystanie dx12. Wyjaśnię na prostym przykładzie.

 

Karty z serii GeForce 700 (nie wnikając które) są kompatybile z dx12 ale nie potrafią korzystać z tych bajerów które daje dx12 czyli gra zadziała ale nie będzie szybciej czy ładniej.

 

Dopiero seria GeForce 900 jest kompatybilna i korzysta realnie z funkcji dx12.

 

Z AMD prościej, praktycznie wszystkie Radeony od HD7000 w górę mają poziom funkcji dx12 (każdy zgodny z GCN 1.0)