Granie, nagrywanie i prawo

Witajcie,

od dawna marzyłem o tym aby robić własne let’s play-e , gamplay-e , poradniki itp. na YouTube. I od niedawna dysponuję laptopem o całkiem porządnych parametrach, dokładniej mówiąc mówimy tu o:

-Procesor Intel Inside Core i7-3610QM, 2.3GHz

-Grafika Nvidia Geforce GT 630M 2GB

  • Pamięc 4G RAM

  • HDD 750GB

To chyba te najważniejsze parametry, warto zwrócić także uwagę na to że jest to laptop… Więc zmierzając powoli do celu tego tematu.

Chodzi mi głównie o to czy laptop podoła takiemu obciążeniu z takimi parametrami, co prawda nagrywałem już Frapsem Batllefield 3 i FPS skakały od 40 do 60(stablinie).

Martwi mnie fakt że pobawię się w ten sposób jakiś czas i laptop wyzionie ducha.

Więc główne pytanie to czy opłaca mi się w ten sposób bawić i czy to będzie w miare bezpieczne dla lapka :? ?

Dodatkowo chciałbym się też dowiedzieć jak to jest z prawem a nagrywaniem, dokladniej chodzi mi o wrzucanie filmików z grami na np. YouTube i z jakimi (czy w ogóle) wiąże się to z konsekwencjami.

Z góry Dziękuję za poświęcony czas na moje dwa pytanka

Pozdrawiam

Daedra

Komputer z założenia służy do wykonywania obliczeń a nie do przebywania w spoczynku, więc sprzętowi nie ma prawa się nic stać o ile będzie dobrze chłodzony.

Mam niby podstawkę chłodzącą, przy grze na maksymalnych w Batllefielda 3 jest lekko ciepły i tyle… No dobra a co do prawa, jak to z tym jest ?

Mogę ponieść jakieś kary za rozpowszechnianie filmików z gier ?

Nie możesz. To twój własny materiał, nie żaden plagiat.

I nie martw się - nie słyszałem jak dotąd by za granie na lapku przez pewien czas zaraz miał się spalić … no chyba że wadliwa produkcja była :slight_smile:

No to fajnie wiedzieć :stuck_out_tongue: Ale dla pewności i tak jeszcze poczytam i popytam na temat praw autorskich itp.

Dzięki za odpowiedźi chłopaki :wink: