Granie w FPSy na padzie na PS3 to paranoja!

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem konsoli PS3. Kupiłem ją do grania przed wszystkim w wyścigi używając kierownicy wiedząc że granie na padzie w “strzelanki” nie ma sensu ale ostatnio ową kierownice pożyczyłem kumplowi. Dla poparcia mojej teori “beznadziejnego grania padami w strzelanki”, pozyczył mi pare FPSów na wypróbowanie, a jakże!

Swoją teorie potwierdziłem dobitnie.

Granie na PS3 w strzelanki padem to jakaś paranoja.

Toż to sado maso w czystym wydaniu.

Dziwi mnie tylko dlaczego nikt z Sony nie wpadł na rozwiązanie by można było śmiało grać na myszy i klawiaturze.

Ba, w kazdym zestawie oprócz słunnego Dual Schocka 3 powinna znajdowac sie bezprzewodowa mysz i klawiatura.

Śmiało bym dopłacił.

Pady były dobre 20 lat temu w Mario przy grafice 2d. Ale czasy sie zmieniły.

W związku z tą całą niesmaczną sytuacja zacząłem szukać rozwiązania i odpowiedzi na pytanie:

Jak zagrać na Ps3 myszka i klawiaturą? I znalazłem to:

http://www.video-play.pl/index.php/42,8 … do_ps3_xcm

Adapter emulujący pada.

Najbardziej niezrozumiałe jest dla mnie że większość użytkowników różnorakich forów zamiast cieszyć sie z pojawienia takich rozwiązań to ganią je mowiąc że używanie klawiatury to pójście na łatwizne nie dające takiej przyjemności z gry co pad.

A gra klawiaturą i myszką online z graczami na padach to niemalże oszustwo.

To tak jakby jedna drużyna piłkarska wybrała do gry korki a druga pantofle. Owszem, jeśli by dość długo trenowali w pantoflach to też by strzelali niezłe gole ale nie mogliby mieć przecież pretensji że Ci co graja w korkach oszukują czy idą na łatwiznę bo wybrali lepszy i praktyczniejszy sprzęt.

Myślałem że technologia jest po to by ułatwiać życie a nie je utrudniać. Sterowanie w grach powinno byc optymalnie łatwe i intuicyjne. Odzwierciedlać jak najbardziej reakcje w rzeczywistości. A takie odzwierciedlenie daje tylko mysz i klawiatura.

To właśnie gra online pokazuje czym łatwiej sie steruje, a łatwiej oznacza lepiej.

Bezsensownym jest obniżać poziom gier, nierealnie"ogłupiać" przeciwników w trybie single by łatwiej było do nich trafiać padem co właśnie robi się w grach na PS3. Pomyślcie logicznie. Lepiej podwyższyć poziom gier a sterowanie ułatwić do maksimum. To jest właśnie ewolucja. A pad w tym łańcuchu ewolucji zostaje z tyłu. Pad jest do gier 2d, gier wyścigowych itp, ale w FPSach nigdy sie nie sprawdzi. Nie mogę tego pojąc że ludzie nie rozumieją tak podstawowych kwestii. Argument że z padem można się uwalić na kanapie nie jest przekonywujący. W ogóle czemu Ci ludzie tak zacięcie bronią padów? Może to efekt żalu że uczyli się tyle godzin by opanować poziom który przy pomocy myszki i klawiatury uzyskuje się od razu?

Można było by przeprowadzić pewien test. Z tłumu wylosować 100 przypadkowych osób. Podzielić na dwie grupy i zaprosić do gry online np w cod 4. Jedni graliby na padach a drudzy na klawiaturze i myszy. Chyba jest jasne kto by wygrał. Pad w FPSach w PS3 to jest nieporozumienie a najlepszym rozwiązaniem było by szybkie wprowadzenie aktualizacji przez Sony, zaopatrzenie całej rzeszy ludzi w mychy i klawiatury lub użycie tych z pecetów i pady zostawienie do innych gier. I niech nikt mi nie pisze że jeśli mi sie nie podoba to niech sie przesiądę na PC. Mam laptopa do oglądania filmów słuchania muzyki i surfowania po necie. A PC do gier się po prostu nie opłaca.

Ciekawe czy jest coś bardziej optymalnego niż MiK? Pewnie jeszcze przez długie lata nie ale już trwają prace nad sterowaniem falami mózgowymi.

Ale pewnie i wtedy znajdą się tacy którzy będą twierdzić że myszką i klawiaturą gra sie fajniej bo trudniej a Ci co używają fal mózgowych idą na łatwiznę bo nie chce im sie uczyć grania mysza i klawiszami.

Już niedługo ulegnie to zmianie, niech tylko wejdzie do sprzedaży masowej kontroler z detekcją ruchu 3D, którego zajawki można zobaczyć na video z ostatniego E3 (w sumie kopia kontrolera wii). Co do części joypad vs. klawka+mycha to tak “oczywista oczywistość” że nie ma co dodawać, drugi raz ameryki odkrywać nie trzeba. Zauważ tylko że rozkwit strzelanek FPS nastąpił na current genach, wcześniej była to jednak niszowa część rynku (patrząc na proporcje gatunków wydawanych gier). Na PC szarpiesz na klawce i myszy co nie znaczy że każdy ma równe szanse, w końcu cheateria skutecznie studzi zapał…

Jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 w wersji 60 GB… tak - to najbogatsza wersja z 2006 roku i jestem cholernie zadowolony :smiley: Oczywiście, że na padzie nie ma takiej precyzji jak na KiM ale jak już opanujesz pada to jaka to wygoda - i nie mów mi, że się nie da opanować . Tak jak piszesz “Argument że z padem można się uwalić na kanapie nie jest przekonywujący” dla wielu ludzi którzy spędzaja sporo czasu dziennie przy PC to jednak jest to ogromna wygoda. Ja np. nie wyobrażam sobie grania na kompie w rożnego rodzaju ścigałki - no chyba, że podepnę pada. Co do FPSów tak jak mówiłem wcześniej - to tylko kwestia przyzwyczajenia. Piszesz “Od niedawna jestem posiadaczem konsoli PS3” wiec jak chcesz wymiatać w fpsach? Wszystkiego trzeba się nauczyć :wink: Ja od niedawna uczę się biologi rozszerzonej i jak na razie za przeproszeniem ch**a umiem patrząc na objętość całego materiału. Mimo to się nie poddaję i staram się regularnie uczyć bo do matury pozostało sporo czasu. Wystarczy trochę samozaparcia i będzie dobrze :smiley: Zalecam przynajmniej pół godzinki jakiegos dobrego fpsa na PS3 dziennie :smiley: Z tych lepszych to Killzone 2, Resistance 1 i 2 ni i może jakkieś tpp… Uncharted jest b. dobry a niedługo premiera drugiej częsci

Pozdrawiam :wink: