Granie w gry z konsol na PC

Witam wszystkich Użytkowników!

Dręczy mnie takie pytanie: czy jeśli kupię i uruchomię grę z jakiejś konsoli, np.Play Station 1, to czy można grać w tą grę legalnie na emulatorze na PC?

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Jeżeli ten temat jest w złym dziale, to przepraszam.

…nikt Cię nie zawinie za to że grasz na emulatorze korzystając z oryginalnej płytki. Najbardziej niejasna sprawa dotyczy głównie biosu, którego rozpowszechnianie nie jest legalne, ale w przypadku PSXa jest emulator w którym nie wymagane jest używanie pliku biosu.

I witek-pl zapomniał dodać że nie każda z gier zadziała na takim emulatorze, a jak już to albo z głosem lub obrazem jest coś nie tak.Z 30 oryginalnych gier które posiadam na ps2.’‘działają’'mi dwie,mam 2 emulatory których przestałem używać bo mam konsolę.Co do emulatora ps1.to nie wiem bo nie testowałem.

Emulacja PS2 to inna bajka kolego, nie dość że sam emulator ma bardzo duże wymagania co do proca (w zasadzie 4 Ghz to minimum) to jeszcze daleko jest do mówienia o dobrej emulacji (jest dalej sporo bugów przy emu grafiki 3D, choć emulator jest stale rozwijany). Jeśli chodzi o emulator Szaraka (ps one) to mamy do wyboru trzy sprawdzone emulatory: ePSXe (v1.7), pSX (v1.13) oraz stary (dawno nie rozwijany) VGS + łatka pod XP (emulator nie obsługuje pluginów audio oraz video a także wibracji). Pierwsze dwa wymagaja biosu, ostatni nie. Emulowanych jest większość gier, w pełnym speedzie, choć czasem na jednym emu chodzi lepiej niż na drugim (trzeba samemu spróbować).

jeśli chodzi o dwa pierwsze wymienione emulatory to można powiedzieć że sobie radą, ale trzeci to już trochę lipa, “nowsze” gry na ps1, bardziej zaawansowane graficznie to mnie się trochę cięły(lubiła akcja od czasu do czasu przeskakiwać o parę klatek) i nie było aż tak dużej frajdy jak z gry na konsoli. Poza tym podobno zakazane jest tylko udostępnianie pirackiego, nielegalnego oprogramowania.