Grażdanka, pismo ręczne, szukam jakiegoś skanu

Jak w tytule; ostatnio zainteresowałem się językiem rosyjskim i próbuję się na początek nauczyć alfabetu, ale… w zasobach Wikipedii można co prawda znaleźć litery grażdanki rosyjskiej w wysokiej rozdzielczości, ale to są litery drukowane, więc nie sposób na ich podstawie nauczyć się ręcznie pisać. Tak więc szukam jakiegoś skanu jakiejś notatki/dokumentu/rękopisu czy czegokolwiek innego (może poza receptami itd. - zależy mi, żeby to było względnie czytelnie zapisane) napisanego w języku rosyjskim. Szukałem w Google Images, ale trudno coś znaleźć, szczególnie jak umie się wpisywać wyrażenia tylko po polsku i angielsku :wink: ; może ktoś umie szukać lepiej ode mnie (czyt.: potrafi szukać w rosyjskim internecie, bo chyba nigdzie indziej takiego czegoś się nie znajdzie) albo gdzieś dostęp do czegoś takiego i może to umieścić w sieci - byłbym wdzięczny.

PS: Zastanawiałem się, czy nie dać tego tematu w grafice, ale tutaj chyba jednak lepiej pasuje.

ja również uczę się j. rosyjskiego i mam wszystkie litery pisane tylko problem z tym że nie mam skanera :stuck_out_tongue:

Proszę bardzo: rosjapl.

Przeczytaj post Ojuwkijsjikw.

Jeśli chodzi o pisane A, to nie musisz takiego zawijasa robić, wystarczy normalnie napisać … a myślałam, że nikt już nie uczy się rosyjskiego …

tu masz alfabet… bez zmiękczeń…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyrylica

W tabelce jest pewien błąd. Nie ma dużego twardego znaku, y i miękkiego znaku, jest to niewielki szczegół, lecz ważny do zapamiętania :slight_smile:

Teoretycznie nie ma, ale co jeśli będziesz chciała coś napisać dużymi literami? Tak samo w j. polskim nie ma dużego ń czy ę, bo żadne słowo się od niego się nie zaczyna,ale w czcionkach są właśnie na ten wypadek. Tak samo np. w rosyjskim Arialu masz duży “twiordyj znak” choć właściwie on nie istnieje.

HarryPotter , masz rację !!