Green screen / zielony ekran

Witam.

Ostatnio podczas grania zaczął wyskakiwać mi zielony ekran. Zdarzyło mi się to już dwukrotnie (zawsze podczas grania). Nie da się z nic zrobić, a z głośników słychać charakterystyczne buczenie. Jedyne co można zrobić to wyłączyć komputer z przycisku na obudowie. Komputer ma niecałe dwa lata. Jedynym elementem który kupiłem używany przy składaniu to była karta graficzna RADEON R9 380 4GB. Gram sporadycznie i nigdy przy “lekkim” użytkowaniu PC, czyli przeglądarka Google Chrome i jakaś muzyka w tle nic podobnego się nie działo.

Jak ustalić przyczynę - czy jest to wina aplikacji czy hardware’u?

Tradycyjnie: obciążenie (np. Furmark) i pomiar temperatury grafiki.

Wynik po 10 min. Temperatura jeszcze rosła, ale już bardzo powoli. Pomożesz mi zinterpretować wyniki?

Po jakim czasie? Jak po dłuższym, to funmarka też daj na dłużej. Jeżeli problem przy kilku grach, to kandydatem wydaje się GPU.

Po 1h grania w tytuł z 2015 roku. Na ile więc mam włączyć Furmarka żeby nie uszkodzić karty?

Rozebrałem komputer i jest trochę kurzu na karcie. Odkurzę ją. Niestety pasty na wymianę nie mam. Warto ją zamówić i wymienić czy to nadgorliwość?

Przeczyść cały komputer kurz jest doskonalym powodem podwyższenia temperatury

Paste wymienić zawsze warto i trzeba. Podejrzewam, że jak dobierzesz się do karty graficznej, pasty będzie tyle co nic. Wg. mnie wygląda to na przegrzewanie się karty graficznej.

Ok. Tak zrobię. Muszę zamówić pastę. Jaki rodzaj będzie odpowiedni do tej karty? Nie jestem w temacie.

Karta HIS RADEON R9 380 4GB.
http://www.hisdigital.com/us/product2-887.shtml

Ja Ci nie pomogę, nie wiem. Czekaj na inne odpowiedzi.

Dołączam do tematu, mam ten sam problem. Zielony ekran, buczenie z głośników i zawieszenie komputera występuje u mnie nawet jak przeglądam strony internetowe lub słucham muzyki, w gry nie gram. Dzieje się to kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Komputer jest nowy (3 miesiące od kupna). Producent: Lenovo Ideacentre 510A-15ARR, procek: AMD Ryzen 5 2400G ze zintegrowaną grafiką Radeon Vega 11, Windows 10.

Oddaj do sklepu i reklamuj jako niesprawny.

Spróbuj porad z tego wątku.

Jest to problem z HDMI, spróbuj zainstalować starsze sterowniki i wyłączyć windows updated z usług