Gromadzone przez Windows Dane

Witam,

chciałbym uzyskać odpowiedź na pytania:

  1. Co Windows gromadzi z otwieranych dokumentów, otrzymywanych maili, pobieranych aplikacji, drukowanych dokumentów, etc.?

  2. Czy gromadzi loginy, hasła?

  3. Gdzie to gromadzi? – w rejestrach, temporary files, itd.

  4. Jak to skasować dla systemów win8 i win7

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

CCleaner

Obawiam się, że CCleaner nie czyści aż tak dokładnie, aby wyeliminować wszystkie dane o jakich pisałem. Zależy mi na maksymalnej skuteczności w eliminowaniu zagrożeń jakie wypływają z gromadzenia tych danych bez mojej wiedzy, dlatego chcę dogłębnie rozpoznać ten temat.

system nie zbiera takiego typu danych chłopie nie wiem skąd te informacje wziełeś;]

to co dokładnie zbiera nigdy się nie dowiesz ale generalnie są to infromacje o sprzecie np ile masz pamieci ram dysk itp z jakich programów korzystasz.

raportowanie błędów zbiera wiekszość danych dlatego najlepiej to wył.

hasła microsoft ci nie ukradnie o to nie musisz się martwić.

dane zawsze są jakies zbierane ale jakoś nigdy jeszcze nikt na tym nie ucierpiał;]

jak tak się boisz o swoje dane to proponuje przejść na linuxa;]

Nieszyfrowane hasła są czasami przechowywane w pliku stronicowania

Już pisałem w jednym temacie autora odnośnie bezpieczeństwa danych itd i dalej zostaje zrezygnować z Windowsa i zainstalować Linuxa, a do tego polecam Debiana.

Jak skasowac hasla na windows 8 ?

Wchodzisz w start , ustawienia, zmien ustawienia komputera, wyszukiwanie, i potem usun historie dla winodws 8 .

Pozdrawiam

Norek kanalersi

Historia w ten sposób dalej istnieje, nie usuwa praktycznie wszystkiego. Jest nie dostępna dla użytkownika tylko.