Groźne temperatury laptopa - jak obniżyć?


(Bartek959) #1

Witam

Mam laptopa Toshiba Sattelite L775 (i5, 6 gb ram, gt525m 2gb) który wg mnie strasznie się przegrzewa (kupiony prawie rok temu). W taki dzień jak dzisiaj (26 stopni), podczas spoczynku (uruchomiona tylko przeglądarka) i z włączonym ThrottleStop wyświetlają mi się temperatury CPU i GPU w granicach 50-59 stopni, jeżeli włączę jakąś grę (np BF3) temperatura ta skacze błyskawicznie do ogromnych temperatur (80+ stopni) przez co szybko grę wyłączam (mimo tego kiedy temperatura osiągnie jakąś wartość komp sam sie wyłączy). Jaka są tego główne przyczyny? Poza tym, jakie temperatury POWINNY pojawiać się w odczytach przy takim sprzęcie (zarówno podczas spoczynku, jak i podczas takiej wymagającej rozgrywki). Grając ustawiam w panelu NVIDIA wszystko na wydajność (aktualne sterowniki), niskie ustawienia graficzne, mam podkładkę chłodzącą, no i ThrottleStop, ale nic nie jest takie jakie bym chciał.

I teraz kluczowa rzecz: czy da się jakoś to obniżyć? Boję się korzystać z niego tak go przeciążając, bo w takich temperaturach z każdą sekundą jest bliżej do spalenia całego sprzętu. Nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie żeby grać, ale po prostu nawet spoczynkowe temperatury wydają mi się za duże.

z góry dzięki za odpowiedzi


(Agatonster) #2

pieter453 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(silvver) #3

Wyczyść układ chłodzenia lub oddaj go serwisowi aby to zrobił za ciebie (usługa płatna)

50 C w spoczynku to w laptopach nic dziwnego, niektóre podczas grania w gry do 90 C się nagrzewają - tak to jest jak się wsadza wydajne podzespoły do malutkiej obudowy z małym (a tym samym mało wydajnym) układem chłodzenia. BTW większość laptopów ma zabezpieczenie, że jak osiągnie krytyczną temperaturę (w moim lapku było to 95 C) to się samoczynnie wyłącza.


(rgabrysiak) #4

Jak dla mnie takie temperatury nie są strasznie wysokie a jeżeli chcesz je obniżyć to tak jak wspomina poprzednik, pozostaje tylko porządne wyczyszczenie laptopa.

Jeżeli chcesz wiedzieć jakie temperatury mniej więcej osiąga ten laptop to przeczytaj recenzję: http://www.notebookcheck.net/Review-Tos … 049.0.html