Groźne temperatury laptopa - jak obniżyć?

Witam

Mam laptopa Toshiba Sattelite L775 (i5, 6 gb ram, gt525m 2gb) który wg mnie strasznie się przegrzewa (kupiony prawie rok temu). W taki dzień jak dzisiaj (26 stopni), podczas spoczynku (uruchomiona tylko przeglądarka) i z włączonym ThrottleStop wyświetlają mi się temperatury CPU i GPU w granicach 50-59 stopni, jeżeli włączę jakąś grę (np BF3) temperatura ta skacze błyskawicznie do ogromnych temperatur (80+ stopni) przez co szybko grę wyłączam (mimo tego kiedy temperatura osiągnie jakąś wartość komp sam sie wyłączy). Jaka są tego główne przyczyny? Poza tym, jakie temperatury POWINNY pojawiać się w odczytach przy takim sprzęcie (zarówno podczas spoczynku, jak i podczas takiej wymagającej rozgrywki). Grając ustawiam w panelu NVIDIA wszystko na wydajność (aktualne sterowniki), niskie ustawienia graficzne, mam podkładkę chłodzącą, no i ThrottleStop, ale nic nie jest takie jakie bym chciał.

I teraz kluczowa rzecz: czy da się jakoś to obniżyć? Boję się korzystać z niego tak go przeciążając, bo w takich temperaturach z każdą sekundą jest bliżej do spalenia całego sprzętu. Nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie żeby grać, ale po prostu nawet spoczynkowe temperatury wydają mi się za duże.

z góry dzięki za odpowiedzi

pieter453 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Wyczyść układ chłodzenia lub oddaj go serwisowi aby to zrobił za ciebie (usługa płatna)

50 C w spoczynku to w laptopach nic dziwnego, niektóre podczas grania w gry do 90 C się nagrzewają - tak to jest jak się wsadza wydajne podzespoły do malutkiej obudowy z małym (a tym samym mało wydajnym) układem chłodzenia. BTW większość laptopów ma zabezpieczenie, że jak osiągnie krytyczną temperaturę (w moim lapku było to 95 C) to się samoczynnie wyłącza.

Jak dla mnie takie temperatury nie są strasznie wysokie a jeżeli chcesz je obniżyć to tak jak wspomina poprzednik, pozostaje tylko porządne wyczyszczenie laptopa.

Jeżeli chcesz wiedzieć jakie temperatury mniej więcej osiąga ten laptop to przeczytaj recenzję: http://www.notebookcheck.net/Review-Tos … 049.0.html