Groźny wirus w telefonie

Witam,2 miesiące temu kupiłem telefon i zainstalowałem pare apek z internetu i nagle zaczeły mi sie aplikacje wyłączać,Instalowały sie różne programy i nawet nie pokazywał mi sie instalator pakietu,pobrałem wszystkie możliwe antywirusy Avast wykrył wirusa AppManage i jak klikam “Odinstaluj” to mi sie odrazu instalator pakietu wyłącza a aplikacja wciąż jest,W tym dniu siadłem sobie na kompa i niespodziewanie kompurer mi sie wyłączył,po włączeniu wszystko było dobrze,Myśle że ktoś mi pomoże PS:Patrzyłem uprawnienia administratora i aplikacja AppManage nie ma żadnych uprawnień.EDIT:Czasami wirus przestaje

 

 

Może jesteś za ciężki ?

Telefon masz na jakim systemie ? Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

Jeśli telefon z Androidem Jelly Bean lub starszym to jest pełen luk i lepiej się go pozbądź lub wgraj nowsze oprogramowanie, może nawet nieoficjalne w stylu Cyanogenmod http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2016/28/10-milionow-tyle-smartfonow-zainfekowal-malware-hummingbad.aspx

Chyba że jesteś na tyle “mądry”, że skusiłeś się na darmowe skanowanie antywirusem czy coś podobnego to wtedy nie dziwne, że telefon wariuje. Pobieranie takich appek czy udział w ankietach, konkursach w stylu “wygrałeś iphone” to świetny sposób na pobranie skarbnicy wirusów. Sklep Play jest tutaj znacznie bezpieczniejszy.

Polecam skorzystać z darmowego Bitdefendera lub Kaspersky na telefon. Możliwe, że jakoś pomoże, ale też 100% gwarancji nie dam

Opisz marka telefonu system android , moze windows ? a moze jeszcze inny . ???

Nie to telefon TGate jakoś tam

 

Bez systemu windows,

Możesz mi powiedzieć jak?

 

Instalowanie jakiś pseudo antywirusów już po infekcji nic nie da. Nawet przywrócenie do fabrycznych ustawień może nie wystarczyć.

Jeżeli chodzi o starszego Androida to zależy. Mam jeden starszy telefon (jako zapasowy) gdzie jest Android w wersji 4.2.2 i mu nic nie dolega. Grunt to nie instalować niesprawdzonych aplikacji i korzystać nie z wbudowanej przeglądarki tylko takiej, która ma własny silnik, a nie używa systemowego do wyświetlania stron i chyba najważniejsza sprawa to root + Xposed z modułami łatającymi najgroźniejsze luki.

 

Mogę. Podaj pełną nazwę swojego telefonu. 

http://www.electro.pl/smartfony/smartfon-q-smart-mb5012-bialy,id-644212?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=851731&utm_campaign=2016-12&utm_term=SMARTFONY&ceneo_spo=false#tab_opinions

 

Q-SMART MB5012 - wizualny klon LG L5 II gen. 

By przywrócić ustawienia fabryczne wejdź w opcje/ustawienia -> Kopia zapasowa / kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne.

Ważne by przed zatwierdzeniem przywracania, zrobić sobie kopię zapasową plików na pendrive, komputerze lub w chmurze. 

Zrobiłem to i wirus dalej siedzi nawet kliknąłem reset karty sd

Wygląda na to, że ROM jest zainfekowany i nie obędzie się bez flashowania :stuck_out_tongue:

Nawet odinstalowanie zainstalowanych aplikacji, nic nie pomaga? Skoro przywracanie telefonu, do stanu fabrycznego nic nie wnosi, musisz w takim razie, zainstalować Androida na nowo (czysto). W Twoim przypadku, zainstalowałbym jakiś nieoficjalny rom, typu CM.