Groźny wirus w telefonie

(Dominik Informatyk) #1

Witam,2 miesiące temu kupiłem telefon i zainstalowałem pare apek z internetu i nagle zaczeły mi sie aplikacje wyłączać,Instalowały sie różne programy i nawet nie pokazywał mi sie instalator pakietu,pobrałem wszystkie możliwe antywirusy Avast wykrył wirusa AppManage i jak klikam "Odinstaluj" to mi sie odrazu instalator pakietu wyłącza a aplikacja wciąż jest,W tym dniu siadłem sobie na kompa i niespodziewanie kompurer mi sie wyłączył,po włączeniu wszystko było dobrze,Myśle że ktoś mi pomoże PS:Patrzyłem uprawnienia administratora i aplikacja AppManage nie ma żadnych uprawnień.EDIT:Czasami wirus przestaje

(lordjahu) #2

Może jesteś za ciężki ?

Telefon masz na jakim systemie ? Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

(Longhorn2009) #3

Jeśli telefon z Androidem Jelly Bean lub starszym to jest pełen luk i lepiej się go pozbądź lub wgraj nowsze oprogramowanie, może nawet nieoficjalne w stylu Cyanogenmod http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2016/28/10-milionow-tyle-smartfonow-zainfekowal-malware-hummingbad.aspx

Chyba że jesteś na tyle “mądry”, że skusiłeś się na darmowe skanowanie antywirusem czy coś podobnego to wtedy nie dziwne, że telefon wariuje. Pobieranie takich appek czy udział w ankietach, konkursach w stylu “wygrałeś iphone” to świetny sposób na pobranie skarbnicy wirusów. Sklep Play jest tutaj znacznie bezpieczniejszy.

(suchmen) #4

Polecam skorzystać z darmowego Bitdefendera lub Kaspersky na telefon. Możliwe, że jakoś pomoże, ale też 100% gwarancji nie dam

(norbi.trz) #5

Opisz marka telefonu system android , moze windows ? a moze jeszcze inny . ???

(Dominik Informatyk) #6

Nie to telefon TGate jakoś tam

Bez systemu windows,

Możesz mi powiedzieć jak?

(Domker) #7

Instalowanie jakiś pseudo antywirusów już po infekcji nic nie da. Nawet przywrócenie do fabrycznych ustawień może nie wystarczyć.

Jeżeli chodzi o starszego Androida to zależy. Mam jeden starszy telefon (jako zapasowy) gdzie jest Android w wersji 4.2.2 i mu nic nie dolega. Grunt to nie instalować niesprawdzonych aplikacji i korzystać nie z wbudowanej przeglądarki tylko takiej, która ma własny silnik, a nie używa systemowego do wyświetlania stron i chyba najważniejsza sprawa to root + Xposed z modułami łatającymi najgroźniejsze luki.

(lordjahu) #8

Mogę. Podaj pełną nazwę swojego telefonu. 

(Dominik Informatyk) #9

http://www.electro.pl/smartfony/smartfon-q-smart-mb5012-bialy,id-644212?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=851731&utm_campaign=2016-12&utm_term=SMARTFONY&ceneo_spo=false#tab_opinions

(lordjahu) #10

Q-SMART MB5012 - wizualny klon LG L5 II gen. 

By przywrócić ustawienia fabryczne wejdź w opcje/ustawienia -> Kopia zapasowa / kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne.

Ważne by przed zatwierdzeniem przywracania, zrobić sobie kopię zapasową plików na pendrive, komputerze lub w chmurze. 

(Dominik Informatyk) #11

Zrobiłem to i wirus dalej siedzi nawet kliknąłem reset karty sd

(Domker) #12

Wygląda na to, że ROM jest zainfekowany i nie obędzie się bez flashowania :stuck_out_tongue:

Nawet odinstalowanie zainstalowanych aplikacji, nic nie pomaga? Skoro przywracanie telefonu, do stanu fabrycznego nic nie wnosi, musisz w takim razie, zainstalować Androida na nowo (czysto). W Twoim przypadku, zainstalowałbym jakiś nieoficjalny rom, typu CM.