Grub błedy przy wyborze systemów

Witam!

Otóż moja sytuacja wygląda następująco:

Zakupiłem sobie nowego lapka http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/essential/NP-RC730-S01PL/index.idx?pagetype=prd_detail i wywaliłem z niego wszystko. Zacząłem instalować systemiki od nowa. Na początek win xp potem win 7 a na końcu ubuntu 11.04. Systemy wybieram za pomocą gruba.

Jedak istnieje problem. Jeśli jestem na dowolnym systemie i klikam uruchom ponownie i chce przejść na inny system to w Grubie załadowuje mi system, widzę logo wybranego systemu ale w tym momencie laptop się restartuje i muszę wybrać ponownie system. Kiedy czynność powtarzam dla tego samego systemu to wtedy już się włącza normalnie. Z tego co zaobserwowałem to jeśli zaraz po włączeniu laptopa widzę logo samsunga i możliwość wejścia do biosu to systemy się odpalają za 1 razem. Jeśli jednak nie widzę ( tak jak po uruchomieniu ponownym) to muszę dwa razy wybierać system ;/. Jak wiadomo kiedy podczas włączania systemu wali sie taki reset to się może uszkodzić system ;/

Może macie jakieś pomysły żeby rozwiązać taki problem?? Myślałem że najlepiej jakby zawsze laptop wyłączał sie do końca tylko jak to zrobić?? :slight_smile:

Mam nadzieje że pomożecie mi :slight_smile:

Poszukaj w biosie opcji Fast boot/Fast Restart (nie pamiętam dokładnie nazwy) i ustaw ją na disabled.

Powiedzmy że przeszukałem i nic nie znalazłem takiego w biosie;/

próbowałem też wpisywać w menu start fast boot lub fast start i też nic;/

Dodane 03.11.2011 (Cz) 14:41

Ok dzięki za pomoc właśnie ten fast start był tego przyczyną. Jednak w laptopach samsung nie znajduje się on w biosie tylko trzeba dograć specjalne oprogramowanie ze strony producenta o tej samej nazwie i to wyłączyć na win 7:)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!