GRUB Error 17- problem

Nie mogę włączyć komputera tzn. podczas włączania go pokazuje sie napis GRUB please wait… i niżej ERROR 17 o co kaman?

Kiedyś miałem linuxa na tym kompie razem z XP, ale linux mi sie nie spodobał więc go usunołem, chyba źle bo sformatowałęm dysk z nim. No i po tem miałęm do wyboru czy chce Windowsa czy Ubuntu no i zawsze brałem Windows, bo Ubuntu było usunięte. I właśnie w tym momęcie kiedy powinienem wybierać system wyskauje ów błąd. No i bojeę sie że trzeba bedzie formata robić ;/

PS piszę z innego PC :stuck_out_tongue:

Uruchom konsole odzyskiwania. Włóż płyte z Windą i odpal kompa z niej i w 1 ekranie naciśnij R. Potem wpisz: bootrec/fixmbr

To jest dla Visty.

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej windowsa XP (bo taki chyba posiadasz). Wejdź do konsoli odzyskiwania, gdy po raz pierwszy zobaczysz na dole ekranu opcję Napraw. Wpisz w konsoli:

fixmbr

fixboot

Jeżeli uszkodzeniu uległ jeszcze plik boot.ini, to wpisz

cd C:\

bootcfg /rebuild

Nie no to jest dla mnie zza trudne nie dam sobie rady, Nie wiem jak włączyć tą konsole. Wyczytałem coś o bootowaniu ale tez nie wiem jak to zrobić. Dzieki za chęci :]

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Aby wejść do Biosu, wciśnij klawisz DEL przy starcie komputera.

Uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: chyba czwarte okno, na dole będzie napis R=Napraw. To jest ten ekran :arrow: KLIK

No dobra tyle to zrobiłem dzięki ;] ale teraz jest takie coś że jestem w tej konsoli i on się pyta do której instalacji windows chce się zalogować? No i co? :> Tam mieści się tylko jedna literka, i jest napisane że naciśnij enter aby anulować. No to jak?? :slight_smile:

JAk masz zainstalowanego jednego windowsa to wpisz 1 i enter, potem hasło admina. Jak nie masz to enter potem wpisujesz komendy.

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM JESTEŚCIE BOSCY :P! !!