Grub nie działa


(NitroFuN) #1

Witam, kombinowałem ostatnio trochę z dystrybucjami i prawdopodobnie uszkodziłem GRUBa. Jakim cudem? Zainstalowałem sobie obok Windowsa Ubuntu, później Ubuntu mi się znudziło i zainteresowałem się Manjaro, którego nie udało mi się wtedy zainstalować (Wszystko w moim poprzednim temacie). Wróciłem do Ubuntu, pobrałem elementaryos, wrzuciłem na pendrive, instalacja przebiegła niby prawidłowo, ale gdy nastąpił restart... Znikła możliwość wyboru systemu i wyskakuje jedynie jakaś konsola GRUBa. Mam dostęp do Windows, więc wgrałem jeszcze raz Manjaro, niby coś tam się udało, ale na końcu wyskoczył błąd, że wystąpił błąd z GRUBem, restart i znowu to samo. Co robić? 

Film przedstawiający jak to wygląda 


(nintyfan) #2

Musisz uruchomić sobie system, a następnie zainstalować odpowiednie paczki z Grub-em i zainstalować gruba z zainstalowanego systemu.


(NitroFuN) #3

Mógłbyś wytłumaczyć dokładniej jak to zrobić? Wciąż się uczę :) 


(LeserGD) #4

Rzuć w Google pytanie o instalację grub w chroot.


(NitroFuN) #5

Postąpiłem według tego poradnika http://linuxiarze.pl/bootloader/ dwa ostatnie kroki nie udały się 

http://wklej.to/XZyJJ

 


(adamserce) #6

Spróbuj uruchomić komputer z włożonym do USB pendrive na którym masz instalowany ostatnio system. Może na nim właśnie zainstalowałeś grub-a. Bardzo dobrym programem do przywracania gruba jest “boot-repair-disk”. On powinien Ci to naprawić.

tutaj go ściągniesz


(NitroFuN) #7

Nie naprawił 

 


(marcin82) #8

Uruchom livecd i podaj wynik bootinfoscript:

http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/

Czy livecd ma połączenie z internetem?