[GRUB] Problem z uruchomieniem Ubuntu

Zainstalowałem Ubuntu. Mam dwa dyski. On jest na dysku numer 2. Tam też znajduje się GRUB [w sektorze rozruchowym 2 dysku].

Przez GRUBa nie mogę uruchomić Ubuntu.

I o co u chodzi? SUSE i Windowsa też w Grubie uruchomić nie mogę. Jeden ma ten sam problem z montowaniem a w uruchamianiu windozy wywala brak NTRL czy jakoś tak.

Format partycji linuksowej na której siedzi Ubuntu to “Reisen_coś tam (FS?)”. SUSE też jest chyba na tej postawiony (tym typie). Na tym dysku nie ma innych systemów. SUSE i Windows siedzą na drugim.

yyy… pomocy? :stuck_out_tongue: :-k

Złączono Posta : 01.02.2006 (Sro) 18:19

Wersja Ubuntu to 5.10


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Prawdopodobnie mieszałeś coś z partycjami/dyskiem, bo Grub nie potrafi rozpoznać rodzaju partycji - stąd ten błąd.

Wygląda na to, że uszkodzona jest też partycja z Windowsem, na co wskazuje brak pliku NTLDR.

Nie. Kiedy odłączę dysk to Windows i SUSE na 2 dysku uruchamiają się normalnie. Teraz spod Windozy piszę. To GRUB coś nie gra. Tylko co? :expressionless:

SuSE ma bardzo wygodne graficzne GUI do kontroli partycji. Zainstaluj Gruba z SuSE na dyskietce, podłącz drugi dysk i uruchom komputer z dyskietki. Następnie możesz sprawdzić, czy coś jest nie tak z tamtą partycją (np. zła flaga) albo od razu dodać nową sekcję do bootloadera.